۱۰:۴۲:۳۹ - جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیین اختتامیه سوگواره عاشورائیان در روستای هویه فلاورجان برگزار شد
آیین اختتامیه سوگواره عاشورائیان در روستای هویه فلاورجان برگزار شد به گزارش نیوز فلاورجان ، شامگاه گذشته(۱۸ آذر) همزمان با شهادت رسول گرامی اسلام(ص)، مریم احمدی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فلاورجان در آیین اختتامیه سوگواره تعزیه خوانی عاشوارئیان که در حسینیه قمر بنی هاشم (ع) روستای هویه انجام شد، گفت: در سوگواره تعزیه امسال، ۶ گروه منتخب تعزیه خوان از شهرستان های مبارکه، لنجان، اصفهان، خمینی شهر، فلاورجان و دولت آباد برخوار حضور داشتند. وی افزود: این سوگواره از روز جمعه (۱۳ آذر)شروع شد و شامگاه (۱۸آذر) با آیین اختتامیه سوگواره عاشوراییان شهرستان فلاورجان به پایان خواهد رسید. در ادامه محمود ابراهيمي، مدير كل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري اصفهان ضمن اشاره به قدرتمند ترین رشته هنری در این سوگواره، گفت : این گونه مراسم نشان داده است که تاثیر بسزایی بر مناسک اجتماعی مردم داشته است. وی خطاب به مسئولان استانی ،شهرستانی ، شورای تعزیه استان و شهرستان فلاورجان اینگونه سوگواره ها را لازم و ضروری برشمرد و تاکید کرد: می بایست از شرکت کنندگان، بزرگان و جوانان و نوجوانان زن و مرد، مخاطب این سوگواره ها نظر سنجی به عمل آید و گروهای تعزیه خوان نیز بر اساس خواسته های مردم قدم بردارند. همچنین حجت الاسلام محمد قدوسی، امام جمعه فلاورجان درخصوص مزایای فرهنگ و آیین سوگواره به ایراد سخن پرداخت و آن را هنرهای در خدمت دین برشمرد. در ادامه شاه محمدی عضو شورای تعزیه استان و دبیر اجرایی این سوگواره گفت: سوگواره عاشورائیان به مدت ۶ شب در حسینیه قمر بنی هاشم(ع) شهرستان فلاورجان روستای هویه با دارا بودن ۲۳ شهید ، برگزار شد. وی گفت: در سوگواره کشوری، گروه بوئین و میاندشت با تعزیه «بازار شام» رتبه اول کشوری را کسب کردند که جای بسی تقدیر دارد. منبع :خبرگزاری شبستان

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان --نیوزفلاورجان-

سوگواره عاشورائیان در فلاورجان

سوگواره عاشورائیان در فلاورجان

آیین اختتامیه سوگواره عاشورائیان در روستای هویه فلاورجان برگزار شد

به گزارش نیوز فلاورجان ، شامگاه گذشته(۱۸ آذر) همزمان با شهادت رسول گرامی اسلام(ص)، مریم احمدی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فلاورجان در آیین اختتامیه سوگواره تعزیه خوانی عاشوارئیان که در حسینیه قمر بنی هاشم (ع) روستای هویه انجام شد، گفت: در سوگواره تعزیه امسال، ۶ گروه منتخب تعزیه خوان از شهرستان های مبارکه، لنجان، اصفهان، خمینی شهر، فلاورجان و دولت آباد برخوار حضور داشتند.
وی افزود: این سوگواره از  روز جمعه (۱۳ آذر)شروع شد و شامگاه (۱۸آذر) با آیین اختتامیه  سوگواره عاشوراییان شهرستان فلاورجان به پایان خواهد رسید.
در ادامه محمود ابراهيمي، مدير كل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري اصفهان ضمن اشاره به قدرتمند ترین رشته هنری در این سوگواره، گفت : این گونه مراسم  نشان داده است که تاثیر بسزایی بر مناسک اجتماعی مردم داشته است.
وی خطاب به مسئولان استانی ،شهرستانی ، شورای تعزیه استان  و شهرستان فلاورجان  اینگونه سوگواره ها را لازم و ضروری برشمرد و تاکید کرد: می بایست از شرکت کنندگان، بزرگان و جوانان  و نوجوانان زن و مرد، مخاطب این سوگواره ها نظر سنجی  به عمل آید و گروهای تعزیه خوان نیز  بر اساس خواسته های مردم قدم بردارند.
همچنین حجت الاسلام محمد قدوسی، امام جمعه فلاورجان درخصوص مزایای فرهنگ  و آیین سوگواره به ایراد سخن پرداخت و آن را هنرهای در خدمت دین برشمرد.
در ادامه شاه محمدی عضو شورای تعزیه استان  و دبیر اجرایی این سوگواره  گفت: سوگواره عاشورائیان  به مدت ۶ شب در حسینیه قمر بنی هاشم(ع) شهرستان فلاورجان روستای هویه با دارا بودن ۲۳ شهید ، برگزار شد.
وی گفت: در سوگواره کشوری، گروه بوئین و میاندشت با  تعزیه «بازار شام» رتبه اول کشوری را کسب کردند که جای بسی تقدیر دارد.

منبع :خبرگزاری شبستان

انتهای پیام/ کپی برداری فقط باذکرمنبع " نیوز فلاورجان "بلامانع است

تماس با ما 09133387447 **09137828144

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب