۱۴:۱۴:۵۴ - چهارشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مردم در کوچه پس کوچه های کارماسه در مرکز شهرستان فلاورجان در آرزوی ۱۰ متر خیابان سالم هستند.
به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان –نیوزفلاورجان- بانک ها یکی از مهمترین ریشه های فساد هستند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پس از رفع تحریم های ظالمانه غرب برای رشد اقتصاد کشور ابتدا باید با فساد اقتصادی مقابله کرد چرا که حضور قدرت در اقتصاد به اشکال مختلف مهمترین ریشه فساد اقتصادی در کشور است. […]

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان --نیوزفلاورجان-

بانک ها یکی از مهمترین ریشه های فساد هستند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پس از رفع تحریم های ظالمانه غرب برای رشد اقتصاد کشور ابتدا باید با فساد اقتصادی مقابله کرد چرا که حضور قدرت در اقتصاد به اشکال مختلف مهمترین ریشه فساد اقتصادی در کشور است.

به گزارش خانه ملت، سیدناصر موسوی لارگانی در نشست علنی امروز چهارشنبه (۳۱ تیرماه )مجلس شورای اسلامی با تشکر از ممارست رئیس‌جمهور و تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان گفت: توافق هسته ای در صورت اجرای دقیق و کامل فصل جدیدی را در عرصه روابط خارجی،بهبود فضای اقتصادی و حل و فصل بسیاری از مسایل منطقه ایجاد خواهد کرد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس و شورای عالی امنیت ملی باید اصل و پیوست های این توافق را بررسی کرده و جلوی هرگونه سوء استفاده احتمالی طرف مقابل را بگیرند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: پس از رفع تحریم های ظالمانه غرب، برای رشد اقتصاد کشور ابتدا باید با فساد اقتصادی مقابله کرد چرا که حضور قدرت در اقتصاد به اشکال مختلف مهمترین ریشه فساد اقتصادی در کشور است.

 

 خصوصی سازی اختصاصی کردن قدرت در دست افرادی خاص است

وی تاکید کرد: نباید اسم اختصاصی کردن قدرت در دست افرادی خاص را خصوصی سازی گذاشت،این یک دروغ بزرگ است چرا که در شرایط حاضر اگر افراد در اقتصاد به قدرت وصل نباشند نمی توانند کار کنند.

موسوی لارگانی با بیان اینکه شاید یکی از مهمترین ریشه های فساد بانک ها باشند، ادامه داد: نظام بانکی مانند یک غده سرطانی جلوی دسترسی فعالان اقتصادی به پول را سخت کرده است،بانک ها و موسسات از خود پولی ندارند و سرمایه این بانک ها با وام گرفتن از اعتبارات دولتی بدست آمده است اما همین بانک ها از پرداخت تسهیلات محدود به نیازمندان خودداری می کنند و برای پرداخت وام های ازدواج دست اندازهای متعددی را ایجاد کرده اند.

 

نظام بانکی اصلاح شود تا بخش خصوصی جان بگیرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  با تاکید بر اینکه باید نظام بانکی اصلاح شود تا بخش خصوصی جان بگیرد،گفت: عدم نظارت دقیق،مشکل ساختاری دیگر است به طوریکه کشور ما با وجود چندین نهاد و سازمان نظارتی نتوانسته جلوی فساد را بگیرد و این فسادها روز به روز بیشتر می شود.

موسوی لارگانی ادامه داد: افزایش فاصله طبقاتی، پیدایش ثروت های بادآورده، بی توجهی به مستضعفان و عنایت به ثروتمندان، فاصله فاحش فقیر و غنی و فقدان عدالت اجتماعی از آسیب های جدی این روزهای انقلاب به شمار می آید که امام راحل با دوراندیشی آن را تذکر داده بودند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: مولا علی(ع) نیز در خطبه ۵۳ نهج البلاغه خطاب به مالک اشتر می فرمایند خدا را در خصوص طبقات پایین و محروم جامعه که هیچ چاره ای ندارند در نظر داشته باش.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس تصریح کرد: در شرایط حاضر برخی از مردم در تنگنای معیشتی روزگار می گذرانند و برخی تنها چشم امیدشان به همین یارانه هاست که هر ماه با تأخیر پرداخت می شود و به دلیل عدم حذف یارانه ثروتمندان روز به روز ارزشش در میان نیازمندان کمتر می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با هشدار نسبت به اینکه تعداد بیکاران روز به روز در حال افزایش است گفت: حقوق بازنشستگان فولاد علی رغم مصوبه مجلس و تأکیدات فراوان همچنان پرداخت نشده است، آقای نوبخت چرا اعتبار هزار میلیاردی مصوب مجلس برای پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد را تخصیص نمی دهید. چرا باید بازنشسته آبرومند برای این دریافتی ناچیز هر روز التماس کند اگر حقوق خود شما به تأخیر می افتاد چه می کردید؟

وی با بیان اینکه کشاورزی در نقاط مختلف کشور به خصوص شهرستان فلاورجان به دلیل غرض ورزی و سوء مدیریت در شرایط بحرانی به سر می برد تصریح کرد: فرهنگیان به ویژه بازنشستگان به دلیل عدم پرداخت سنوات، در مقابل خانواده های خود خجالت زده اند.

موسوی لارگانی گفت: این در حالی است که ما درگیر دعواهای جناحی و سیاسی هستیم و مهمترین عاملی که نظام را از مسیر اصلی انقلاب منحرف می سازد جدایی میان مسئولان و مردم است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دنیاگرایی در میان مدیران و مسئولان موضوع دیگری است که باید نکوهش شود افزود: مقام معظم رهبری در این باره می فرمایند کسی که برای خود مسئولیتی قایل است اگر دنیازده و رفاه زده شود کارش زار خواهد شد و کار مردم را هم زار خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تبعیض در تخصیص اعتبارات محدود کشور در شرایط حاضر را نیز مورد انتقاد دانست و گفت: این موضوع باعث نارضایتی مردم شده است چرا باید اعتبارات شهرداری تهران با بودجه عمرانی کل کشور برابری کند؟ مگر چه فرقی بین یک فرد ساکن تهران با عزیزی که در روستای علی آباد، صادق آباد و مهرگان بخش محروم پیربکران زندگی می کند وجود دارد؟ چرا هر روز قطر آسفالت در تهران زیاد می شود و مردم در کوچه پس کوچه های کارماسه در مرکز شهرستان فلاورجان در آرزوی ۱۰ متر خیابان سالم هستند.

موسوی لارگانی ادامه داد: چرا باید مردم روستاهای علیشاهدان، دارافشان، سیاه افشار، خوانسارک، تمندگان، نودرآمد و کلیسان در بخش پیربکران بدلیل سستی مسئولان راه آهن علاوه بر تحمل سر و صدای وحشتناک قطارهای باربری به دلیل نبود پل از ورود به روستای خود محروم باشند تا چه زمانی مسئولان راه آهن می خواهند امروز و فردا کنند و شاهد کشته شدن و مصدومیت جوانان عزیز این روستاها باشیم.

وی تصریح کرد: به مسئولان تذکر می دهم که مردم شهرستان با دو خطه شدن راه آهن در محدوده منطقه به شدت مخالفند و اجازه این اقدام را نخواهند داد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در خصوص مسائل کشاورزان و ظلمی که بابت بستن زاینده رود به روی مردم شهرستان فلاورجان شده سخن بسیار گفته ام افزود: مسئولین وزارت نیرو را به خدا واگذار می‌کنم، آقای روحانی بیش از یک ماه از دستور صریح حضرت عالی به وزیر نیرو بابت جاری شدن آب در زاینده رود در محدوده فلاورجان گذشت اما هیچ اتفاقی نیفتاد.

موسوی لارگانی تصریح کرد: انگار آقایان وزارت نیرو کمر همت بسته اند که سریعا فلاورجان را نابود کنند و آقای چیت چیان باید در روز قیامت پاسخگوی اشک های کشاورزان، باغداران و رنج های وارده بر آنها باشد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس گفت: به خاطر بغض و کینه مسئولان وزارت نیرو در تهران و اصفهان با شهرستان فلاورجان کشاورزانی که روزگاری نه چندان دور کشاورز نمونه لقب گرفته بودند اکنون با تهی دستی مستمری بگیر نمونه کمیته امداد شده اند هر چند با شکایتی که از وزارت نیرو کرده ام باید در دادگاه پاسخگوی عملکرد غلط خود باشند.

انتهای پیام/ کپی برداری فقط باذکرمنبع " نیوز فلاورجان "بلامانع است

تماس با ما 09133387447 **09137828144

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب