۱۱:۳۲:۱۸ - سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پليس اختيار توقيف خودروهاي فاقد معاينه فني را ندارد
به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان –نیوزفلاورجان- رئيس پليس راهور ناجا گفت: پليس اختيار توقيف و اعزام خودروهاي فاقد معاينه فني به پارکينگ را ندارد و فقط جريمه مي‌کند. سردار سرتيپ تقي مهري  افزود: اگر برخورد جدي‌تري در بحث آلودگي هوا مدنظر است بايد قوانين سخت‌گيرانه‌تر باشد. وي گفت: ۲۰ هزار تومان جريمه براي خودروهاي […]

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان --نیوزفلاورجان-

رئيس پليس راهور ناجا گفت: پليس اختيار توقيف و اعزام خودروهاي فاقد معاينه فني به پارکينگ را ندارد و فقط جريمه مي‌کند.

سردار سرتيپ تقي مهري  افزود: اگر برخورد جدي‌تري در بحث آلودگي هوا مدنظر است بايد قوانين سخت‌گيرانه‌تر باشد.
وي گفت: ۲۰ هزار تومان جريمه براي خودروهاي فاقد برگه معاينه فني صادر مي‌شود و نکته مهم اين است که پليس اختيار توقيف و اعزام اين دسته از خودروها به پارکينگ را ندارد و فقط جريمه مي‌کند.
سردار مهري با تاکيد بر اينکه پليس با خودروهاي دودزا برخورد مي‌کند، افزود: برخورد به صورت جريمه، فک پلاک، الصاق پلاک تعميري و اعزام به تعميرگاه است و رانندگان مي‌توانند بعد از رفع عيب خودرو مدارک را از پليس دريافت کنند.
رئيس پليس راهور ناجا گفت: در کلانشهرها جريمه نداشتن معاينه فني ۲۰ هزار تومان و در ساير شهرها ۱۰ هزار تومان است؛ همچنين عدم الصاق برگه معاينه فني در خودروها در کلانشهرها ۱۰ هزار تومان و در ساير شهرها ۵ هزار تومان و فقط پليس برگه جريمه تسليمي صادر مي‌کند.
سردار مهري با اشاره به طرح زمستانه افزود: طرح زمستانه که از ماه گذشته آغاز شده تا ۲۳ اسفند ادامه دارد و با هماهنگي همه دستگاه‌هاي امدادي و خدمات رسان در جاده‌هاي کشور به ويژه در گردنه‌هاي برف گير در حال اجرا است.
وي بااشاره به نزولات آسماني گفت: ريزش برف و کولاک را بيشتر از سال گذشته در نقاط غربي و شمال غرب کشور شاهد بوديم اما مشکل عمده و اساسي در اجراي طرح زمستانه نداشتيم و با هماهنگي همه دستگاه‌ها تاکنون در راه مانده نداشته‌ايم.
رئيس پليس راهور ناجا  آمار کشته‌ها در ۸ ماه امسال را بيش از ۱۱ هزار و ۸۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: در  اين مدت بنا بر آمار پزشکي قانوني  ۲٫۷ درصد کاهش تلفات داشتيم که اين آمارحدود ۳۳۱ نفر کاهش در مقايسه با سال گذشته نشان مي دهد.
سردار مهري تصريح کرد: حدود ۵۰ درصد افراد در سر صحنه و ۵۰ درصد ديگر نيز در مراحل پيش بيمارستاني و بيمارستاني کشته شده‌اند که بايد اقدامات ويژه اي در اين زمينه انجام شود.
وي به علت تصادفات اشاره کرد و گفت: سرعت غيرمجاز و عدم توجه به جلو، خستگي و خواب آلودگي نيز علت بسياري از تصادفات است که بايد رانندگان به آن توجه کنند.
سردار مهري درباره  برخورد با خودروهاي دودزا و فاقد معاينه فني نيز گفت: در ۹ ماه گذشته نزديک به ۲۳ ميليون خودرو را متوقف کرديم که از اين تعداد حدود ۲ ميليون خودرو فاقد برگ معاينه فني يا برچسب يا دودزا بوده‌اند؛ ۷٫۵ درصد خودروهاي فاقد معاينه فني درون شهرها  و بيش از ۱۰ درصد درجاده‌ها بوده اند.
وي درباره آمار شماره گذاري خودروها در ۹ ماه نخست امسال افزود: در اين مدت بيش از يک ميليون وسيله نقليه شماره گذاري شده است.
رئيس پليس رهور ناجا به ۶۷۷ هزار خودرو داخلي شماره گذاري شده در ۹ ماه نخست سال اشاره کرد و گفت: ۴۱ خودرو خارجي نيز در اين زمان شماره گذاري شده که رقم خودروهاي خارجي ۳۴درصد کاهش يافته است.
وي ادامه داد:۳۳۶ هزار موتورسيکلت نيز در اين مدت شماره گذاري شده که در مقايسه با سال گذشته ۱۷درصد کاهش يافته است.
سردار مهري خودروهاي اسقاطي در اين مدت را نيز يک ميليون و ۸۲۳ هزار عنوان کرد و گفت: اين تعداد نيز در مقايسه با سال گذشته ۱٫۷ درصد کاهش داشته است.

منبع :خبرگذاری صداوسیما

انتهای پیام/ کپی برداری فقط باذکرمنبع " نیوز فلاورجان "بلامانع است

تماس با ما 09133387447 **09137828144

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب