۱۴:۰۷:۱۶ - سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان
یادداشت حجه الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی به مناسبت روز دانشجو
به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان –نیوزفلاورجان- حجه الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم عزیز و فرهیخته شهرستان فلاورجان و رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان به مناسبت روز دانشجو یادداشتی در اختیار این پایگاه خبری قرار دادند . متن کامل این یادداشت به شرح ذیل است : باسمه تعالی پس از کودتای آمریکایی ۲۸ […]

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان --نیوزفلاورجان-

download

حجه الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم عزیز و فرهیخته شهرستان فلاورجان و رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان به مناسبت روز دانشجو یادداشتی در اختیار این پایگاه خبری قرار دادند . متن کامل این یادداشت به شرح ذیل است :

باسمه تعالی

پس از کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ ، اولین تظاهرات یکپارچه مردم علیه رژیم شاهنشاهی اتفاق افتاد و دانشگاهیان و بازاریان به طرفداری از مردم مسلمان و انقلابی ، اعتصاب و کودتاچیان طاق بازار را بر سر بازاریان خراب و اموال آنان را به یغما بردند . متعاقب آن در شانزدهم آذر ۳۲ سه دانشجوی دانشگاه تهران در اعتراض به دخالت های آمریکا و انگلیس در امور ایران و سفر ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهوری آمریکا به تهران به همراه دیگر دانشجویان و مردم به پا خواستند و این سه دانشجو خون خود را نثار نمودند تا سندی دیگر از روح استکبار ستیزی ، استقلال خواهی ، آزادی خواهی فرزندان این مرز و بوم را در تاریخ ثبت کنند.

شانزدهم آذر نشان بارزی از نقش بی نظیر دانشجویان ایران اسلامی در شناخت ریشه های استعمار و مبارزه صادقانه با مصادیق استکبار است. نقش دانشجویان در مقاطع مختلف زمانی قبل از انقلاب اسلامی و بعدازآن ، در زمان دفاع مقدس، کسب دستاورد های علمی ، مبارزه با جنگ نرم و پدیده نفوذ و … همواره ستودنی و ارزشمند است . مبارزه ای که تا به امروز در عرصه های مختلف ادامه داشته و بر نقش و اهمیت آن هر روز افزوده می شود . در دوران دفاع مقدس با تقدیم ۴۰۰۰ شهید دانشجو در عملیات های مختلف نقش آفرینی نمودند و بسیاری از فرماندهان جنگ دانشجو و از نخبگان بوده اند .

از شیوه های نظام استکباری برای ضربه زدن به انقلاب مورد هدف قراردادن دانشجویان و دانشگاهیان است و بیشتر جنگ نرم را دنبال می کنند . در جنگ نرم با رویکرد فرهنگی و با دادن وعده و استفاده از برتری های اقتصادی ، فن آوری ، نظامی و اجتماعی خود ، به تغییر باورهای مردم و مسئولان می پردازند . از فضای مجازی ورسانه ها در تغییر فرهنگ اصیل ایرانی – اسلامی وجایگزینی فرهنگ غرب بهره می گیرند . ضروری است دانشجویان با بصیرت و بینش عمیق و درک از شرایط حساس کنونی حاکم بر جامعه و جهان برای مقابله با فتنه های رنگارنگ استعمار با پیروی از خط راستین امام (ره) و رهبری معظم در حفظ و صیانت از آرمان های انقلاب اسلامی هوشیارانه عمل نمایند و این موضوع مسئولیت قشر فرهیخته را بیش از پیش می افزاید . همانگونه که انقلاب اسلامی ایران به جوانان شخصیت ، هویت و جرات داد تا نیرو و استعداد درونی خود را به کار اندازند و جایگاه برتر علمی و پیشرفت در حوزه های مختلف را کسب نمایند کماکان نیز به منظور استقرار اقتصاد مقاومتی و همچنین کسب جایگاه برتر جمهوری اسلامی ایران در منطقه مطابق اهداف سند چشم انداز مسئولیت دانشجویان را صدچندان می نماید .

از این رو پیشنهاداتی به مناسبت روز دانشجو ارائه میگردد :
– رویکرد اساسی مراکز آموزش عالی و دانشگاهی بر تقویت باور های دینی و فرهنگ سازی در همه زمینه ها به منظور توسعه همه جانبه کشور باشد.
– در یک برنامه هماهنگ برای مقابله با جنگ نرم دانشجویان آموزش داده شوند و دانشجویان خود به رسولان پیام تبدیل شوند .

– استفاده از جوانان نخبه و استفاده از ظرفیت آنها در شرکت های دانش بنیان برای تحقق اقتصاد مقاومتی و نقش آفرینی نخبگان جوان برای رسیدن به یک طراحی داخلی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است .

– در جهت وحدت حوزه و دانشگاه که محصول گرانبهایی از انقلاب اسلامی و با بهره گیری از رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و تلاش بی وقفه عالم ربانی شهید آیت الله مفتح شکل گرفت ، به دلیل اهمیت و نقش این دو قشر در هدایت جامعه ، وحدت میان آنان با برنامه ریزی جدی مورد توجه قرار گیرد .

روز دانشجو را به کلیه اساتید ، فرهیختگان و دانشجویان عزیز کشور و به خصوص در استان اصفهان و شهرستان فلاورجان تبریک و تهنیت عرض نموده و سلامتی و موفقیت روزافزون تمامی عزیزان را از درگاه احدیت مسئلت دارم. امید است در ظل توجهات حضرت حق همواره در ایفای وظایف و توسعه کشور موفق و پیروز باشید.

سید ناصر موسوی لارگانی
نماینده مردم فرهيخته شهرستان فلاورجان و رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان

انتهای پیام/ت

تماس با ما 09133387447 **09137828144

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب