۲۰:۲۶:۱۳ - جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برنامه ریزی برای جلوگیری از مهاجرت به شهرها با تدوین اطلاس سیاسی
موسوی لارگانی: اطلس سیاسی، آمایش سرزمینی را تسهیل می کند
به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان –نیوزفلاورجان- نماینده مردم فلاورجان در مجلس معتقد است تهیه اطلس سیاسی باعث شناسایی مناطقی می شود که مهاجرت بیشتری از آنها صورت می گیرد و می توان برای پیشگیری این مهاجرت ها برنامه ریزی کرد. سیدناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، متولی تهیه […]

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان --نیوزفلاورجان-

نماینده مردم فلاورجان در مجلس معتقد است تهیه اطلس سیاسی باعث شناسایی مناطقی می شود که مهاجرت بیشتری از آنها صورت می گیرد و می توان برای پیشگیری این مهاجرت ها برنامه ریزی کرد.

سیدناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، متولی تهیه اطلس سیاسی کشور را وزارت کشور دانست و گفت: تهیه اطلس سیاسی کشور که به معنای تعیین دقیق جغرافیای قومی، مذهبی و سیاسی بوده که از جمله مواردی است که در کشور مغفول مانده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه به مزایای تهیه اطلس سیاسی و نحوه کمک آن به دولت برای بهبود وضعیت کشور اشاره و بیان کرد: تهیه اطلس سیاسی در کنار کمک به سهولت آمایش سرزمینی می تواند به دولت کمک کند تا این موضوع که چه اقوام، گروه ها، مذاهب، طیف ها و جریانات در مناطق مختلف کشور قالب بوده و کثرت دارند را مورد شناسایی قرار دهد.

وی افزود: در بعضی نقاط کشور مهاجرت نمود بیشتری دارد اما چندان مورد توجه واقع نشده است که تهیه اطلس سیاسی می تواند برای شناسایی این مناطق و در نهایت کمک به دولت برای برنامه ریزی جهت جلوگیری از این مهاجرت ها مثمر ثمر باشد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تا کنون وزارت کشور تحرکی برای نگارش اطلس سیاسی نداشته است در حالی که اگر می خواهیم به سمت محرومیت زدایی برویم باید از ظرفیت قومیت های مختلف استفاده کنیم که یکی از راه های شناسایی دقیق این ظرفیت ها، تهیه اطلس سیاسی است./

انتهای پیام/ت

تماس با ما 09133387447 **09137828144

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب