۱:۱۱:۵۹ - سه شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده مردم فلاورجان : کاهش هزینه‌های دامداری و تعیین یارانه نهاده‌های دامی، راهکار کاهش قیمت لبنیات کاهش هزینه‌های دامداری و تعیین یارانه نهاده‌های دامی، راهکار کاهش قیمت لبنیات
به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان –نیوزفلاورجان- نماینده مردم فلاورجان : کاهش هزینه‌های دامداری و تعیین یارانه نهاده‌های دامی، راهکار کاهش قیمت لبنیات کاهش هزینه‌های دامداری و تعیین یارانه نهاده‌های دامی، راهکار کاهش قیمت لبنیات سیدناصرموسوی لارگانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از افزایش نرخ لبنیات در کشور گفت: متاسفانه تولید […]

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان --نیوزفلاورجان-

نماینده مردم فلاورجان : کاهش هزینه‌های دامداری و تعیین یارانه نهاده‌های دامی، راهکار کاهش قیمت لبنیات کاهش هزینه‌های دامداری و تعیین یارانه نهاده‌های دامی، راهکار کاهش قیمت لبنیات

سیدناصرموسوی لارگانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از افزایش نرخ لبنیات در کشور گفت: متاسفانه تولید کنندگان لبنیات در کشور پیش از هر موضوعی به فکر افزایش قیمت لبنیات در کشور هستند؛ درحالیکه باید نرخ لبنیات در کشور به گونه‌ای تعیین شود که تمام مردم بتوانند آن را مصرف کنند.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت لبنیات منجر به این موضوع می شود که لبنیات ازسفره غذایی مردم حذف شود، گفت: افزایش نرخ لبنیات به ضرر دامداران و کارخانه ها تمام می‌شود زیرا مردم آن را از سبد غذایی خود حذف می‌کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بسیاری از کشورهای جهان در عرصه لبنیات سرمایه گذاری کلانی کردند، گفت: یارانه لبنیات در بسیاری از کشورهای جهان پرداخت می شود؛ زیرا به دنبال سلامت مردم هستند.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از ضرر و زیان دامداران باید در درجه اول هزینه‌های دامداری کاهش یابد و این درحالی است که دولت باید با تعیین سوبسید (یارانه) نرخ نهاده‌های دامی را برای دامداران کاهش دهد.

موسوی لارگانی افزود: به طور واقع ببینانه، دامدارن قصد گرانفروشی ندارند؛ اما برخی مواقع برای جبران هزینه تولید مجبور هستند نرخ فروش را افزایش دهند.

وی ادامه داد: اگر نرخ نهاده‌های دامی تنظیم نشود، دامدار مجبور است نرخ محصولات خود را افزیش دهد و در نتیجه این محصولات در زمان تبدیل فرآوری در کارخانجات نیز به همان میزان افزایش پیدا می کنند.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس، یاد آورشد: واسطه‌گران بیش از دامداران از افزایش قیمت محصولات لبنی سود می برند لذا باید دامداران از طریق تعاونی‌‍‌های خود، در گام نخست با دلالان مبارزه کنند و در مقابل نیز دولت با حمایت از تعاونی‌داران، وضعیت نرخ نهاده‌های دامی را به نحو مطلوب تعیین کند./

انتهای پیام/ کپی برداری فقط باذکرمنبع " نیوز فلاورجان "بلامانع است

تماس با ما 09133387447 **09137828144

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب