۱۴:۳۵:۱۴ - یکشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پنجمین همایش ملی «فرهنگ و هنر روستا و عشایر» از دوم تا پنجم مهرماه سال جاری در اردوگاه کشوری شهید بهشتی شهر ابریشم شهرستان فلاورجان برگزار خواهد شد.
همایش ملی «فرهنگ و هنر روستا و عشایر» در شهرستان فلاورجان برگزار میشود
به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان –نیوزفلاورجان- مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان از برگزاری پنجمین همایش ملی «فرهنگ و هنر روستا و عشایر» با حضور ۱۵۰ نفر شرکت کننده از استانهای یزد، فارس، هرمزگان، کرمان، کرمان جنوبی، قشم، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان خبر داد. حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی، مسئول دبیرخانه […]

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان --نیوزفلاورجان-

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان از برگزاری پنجمین همایش ملی «فرهنگ و هنر روستا و عشایر» با حضور ۱۵۰ نفر شرکت کننده از استانهای یزد، فارس، هرمزگان، کرمان، کرمان جنوبی، قشم، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان خبر داد.

حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان گفت: پنجمین همایش ملی «فرهنگ و هنر روستا و عشایر» از دوم تا پنجم مهرماه سال جاری در اردوگاه کشوری شهید بهشتی شهر ابریشم شهرستان فلاورجان برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: این کنگره با حضور ۱۵۰ نفر شرکت کننده از استان های یزد، فارس، هرمزگان، کرمان، کرمان جنوبی، قشم، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان برگزار می شود.

حجت الاسلام معتمدی با بیان اینکه روستاییان با تولید محصولات ملی و با اتکا بر فرهنگ خاص بومی غنای فرهنگی و اقتصادی را به ارمغان می آورند، افزود: روستاییان به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در زمینه ترغیب و ترویج روستا نشینی بجای شهر نشینی، تشویق به امر کشاورزی و بروز رسانی ابزار آلات کشاورزی نقش مهمی در تولیدات داخلی خواهند داشت.

وی به احیای هویت بومی و محلی روستاییان و حفظ لهجه و لباس های محلی اشاره کرد و گفت: ائمه جماعات و مدیران کانونها با بهره گیری از پشتوانه مردمی و آشناسازی مردم با ابعاد هویت روستایی و با حمایت از فرهنگ بومی نقش قابل ملاحظه ای در احیای هویت روستایی و فرهنگ بومی مناطق مختلف دارند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان افزود: این پتانسیل هر چند مورد غفلت واقع شده است با این حال نشانه هایی از توجه به آن در سالهای اخیر قابل ملاحظه است هر چند کافی نیست و این امر نیازمند دغدغه مندسازی و تبیین ضرورت می باشد.

انتهای پیام/ کپی برداری فقط باذکرمنبع " نیوز فلاورجان "بلامانع است

تماس با ما 09133387447 **09137828144

بر چسب ها: ,
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب