۲۰:۵۳:۲۰ - سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیام حجه الاسلام موسوی لارگانی به مناسبت هفته تربیت بدنی
هفته تربیت بدنی فرصت مغتنمی برای تبیین اهمیت و اثرات ورزش در زندگی فردی و اجتماعی
به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان –نیوزفلاورجان- پیام حجه الاسلام موسوی لارگانی به مناسبت هفته تربیت بدنی باسمه تعالی هفته تربیت بدنی فرصت مغتنمی برای تبیین اهمیت و اثرات ورزش در زندگی فردی و اجتماعی و اشاعه فرهنگ ورزش و ترویج آن در جامعه بوده و ضرورت توجه مسئولین به فرهنگ سازی و نهادینه کردن […]

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان --نیوزفلاورجان-

پیام حجه الاسلام موسوی لارگانی به مناسبت هفته تربیت بدنی
باسمه تعالی%d9%85%d9%88%d8%b3%d9%88%db%8c-%d9%84%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c
هفته تربیت بدنی فرصت مغتنمی برای تبیین اهمیت و اثرات ورزش در زندگی فردی و اجتماعی و اشاعه فرهنگ ورزش و ترویج آن در جامعه بوده و ضرورت توجه مسئولین به فرهنگ سازی و نهادینه کردن ورزش را خاطر نشان می سازد.
ورزش در کشور ما سابقه دیرینه داشته و با هدف سلامتی ، شادابی ، آمادگی دفاعی و تربیت جوانان در عهد باستان بدان می پرداختند و مهارتهایی چون شکار ، سحرخیزی ، دوندگی ، تیراندازی و چابکی را مردم فرا می گرفتند .
در دین مبین اسلام نیز مکررا به سلامتی و حفظ بدن پرداخته شده است . پیامبر اکرم (ص) می فرمایند : مومن نیرومند نزد خداوند بهتر و محبوبتر از مومن ضعیف است.
در عصر حاضر که عمدتا مردم به شهرنشینی روی آورده و کم تحرکی ، آلودگی ، استفاده از محصولات کشاورزی نوین و چربی ها از پیامدهای مخربی است که بر سلامت جسم و روان افراد اثرات سوء گذاشته است ، پرداختن به ورزش اهمیت مضاعف پیدا کرده است .
ضرورت دارد که مسئولین در جهت توسعه ورزشهای حرفه ای و همگانی به شرح ذیل عمل نمایند :
١- فراهم نمودن تسهیلات ، امکانات ، ورزشگاهها ، مربیان و آموزش بیش از پیش ورزشهای حرفه ای که امکان رشد و تربیت علاقمندان در رشته های ورزشی فراهم گردد و شاهد رشد و شکوفایی و افتخارآفرینی عزیزانمان باشیم .
٢- با توجه به اهمیت ورزش های همگانی و نقش آن در سلامت آحاد جامعه ، نسبت به فرهنگ سازی ، ترویج و نهادینه شدن آن همت گمارند . ورزش همگانی به دلایل کم هزینه و فراگیر بودن و مقدمه شناخت و آمادگی ورود افراد مستعد به ورزشهای حرفه ای از اهمیت وافر برخوردار است . پیاده روی ، راهپیمایی و کوهنوردی های همگانی و ورزش های بومی و محلی زمینه نشاط ، شادابی ، سلامتی و روحیه جمع گرایی را در بین شهروندان ترویج می نماید .
در نهایت از تلاشهای کلیه دست اندرکاران و مسئولین ، مربیان ، داوران ورزشکاران ، ورزش دوستانی که در این عرصه تلاش نموده و زمینه ساز سلامتی ، نشاط و شادابی مردم گشته و در میادین ورزشی بین المللی پرچم مقدس کشورمان را در اقصی نقاط دنیا به احتزاز در می آورند تشکر و آرزوی سلامت و بهروزی می نمایم .
سید ناصر موسوی لارگانی
نماینده مردم قهرمان پرور و ورزش دوست شهرستان فلاورجان و نایب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس

انتهای پیام/ کپی برداری فقط باذکرمنبع " نیوز فلاورجان "بلامانع است

تماس با ما 09133387447 **09137828144

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب