۲۲:۳۲:۳۱ - جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مرم فلاورجان
برای توسعه صادرات غیر نفتی نیازمند تولید رقابتی با هزینه پائین و کیفیت بالا و استاندارد هستیم
به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان –نیوزفلاورجان- سیدناصرموسوی لارگانی نماینده مرم فلاورجان به مناسب روز ملی صادرات یادداشتی را منتشر کرد که متن آن بدین شرح است: بسمه‌تعالی روز صادرات فرصتی است که باید پرنقش و اهمیت شاخص مؤثر و کلیدی “صادرات ” به‌عنوان تجلی قدرت و توانمندی اقتصاد کشور و برطرف نمودن موانع و بازدارنده‌های آن […]

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان --نیوزفلاورجان-

سیدناصرموسوی لارگانی نماینده مرم فلاورجان به مناسب روز ملی صادرات یادداشتی را منتشر کرد که متن آن بدین شرح است:

بسمه‌تعالی

روز صادرات فرصتی است که باید پرنقش و اهمیت شاخص مؤثر و کلیدی “صادرات ” به‌عنوان تجلی قدرت و توانمندی اقتصاد کشور و برطرف نمودن موانع و بازدارنده‌های آن در توسعه اقتصادی کشور تأکید گردد.
کشورهایی که حجم فروش تولیدات ، خدمات و تنوع کالاهای صادراتی آن‌ها بیش از خرید کالا و خدمات از کشورهای دیگر است ، عناصری چون قدرت تولید بالا ، تنوع تولید ، اشتغال ، تراز تجاری مازاد ، ارزآوری ، تعادل ، رونق اقتصادی را در درون خود نهادینه نموده‌اند .
سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری به روسای قوای سه‌گانه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ گردید به اهمیت و راهکارهای همه‌جانبه حمایت از صادرات کالا و خدمات پرداخته‌شده است و پیاده‌سازی موارد مشروحه ،الگوی مطلوب و راهگشای توسعه و افزایش صادرات خواهد بود .
در این یادداشت از دو بعد به صادرات کالاوخدمات پرداخته می‌شود؛ نخست آن‌که برای توسعه صادرات غیرنفتی نیازمند تولید رقابتی با هزینه پائین و کیفیت بالا و استاندارد هستیم که امکان رقابت با محصولات و خدمات تولیدی کشورهای دیگر را فراهم نماید و دوم آن‌که موانع ، مشکلات و بازدارنده‌های صادرات کالا و خدمات از پیش روی صادرکنندگان برداشته شود و حداقل‌های صادرات خود را در این بازار جهانی، متغیروپویا از دست ندهیم و با نتیجه معکوس کاهش تولید در کشور مواجه نشویم. موضوعی که امروز و بالأخص در بخش صنایع با کاهش ظرفیت تولید و یا تعطیلی صنایع مواجهیم. اگرچه مشکلات پیش روی تولیدکنندگان و صادرکنندگان کالا که شکل‌دهنده زنجیره ارزش در اقتصاد کشورند روشن و مبرهن است ولیکن به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌گردد:
۱- کاهش هزینه‌های تولید محصولات و خدمات – هزینه‌های تولید در کشور بالا و ضرورت دارد تولیدکنندگان از تسهیلات ویژه در بخش‌های مالیات ، بیمه ، حمل‌ونقل ، وام بانکی ، مجوز تأسیس و توسعه کسب‌وکار و امثالهم برخوردار شوند و کالاهای تولیدی داخل قابلیت رقابت در بازار جهانی را داشته باشد .

۲- تکنولوژی تولید ارتقاء وازحالت سنتی و نیمه سنتی خارج گردد و به‌تبع آن هزینه‌های تولید کاهش و کیفیت محصولات بالا رفته و صرفه‌های اقتصادی ناشی از مقیاس تولید به دست آید.

۳- در کنار تکنولوژی، آموزش فرهنگ صادراتی و شناسایی محیط فرهنگی ، اقتصادی ، سیاسی و قانونی کشورهای مقصد برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان ضروری بوده به‌نحوی‌که امکان استفاده از بازارهای جهانی را فراهم و تولید داخلی رشد یابد .
۴- رویه‌های تجاری، قوانین و مقررات ما عمدتاً در جهت واردات کالا تنظیم‌شده و بایستی رویه‌ها در جهت حمایت از صادرات تنظیم و مشوق‌های صادراتی تغییر و بهبود یابند.ویکی از دلایل تراز تجاری منفی (حتی بدون در نظر گرفتن کالاهای وارداتی قاچاق )می باشد .

صادرات کالاها و خدمات نقش مهمی در حجم فروش ، سهم بازار ، اشتغال ، بهبود فضای رقابتی کسب‌وکار،توسعه صنعت و کشاورزی و خدمات ، درآمد، سودآوری و درنهایت رفاه ملی ایجاد می‌نماید . اما نمی‌توان آن را به‌صورت انتزاعی و بدون توجه به تولید کم‌هزینه و باکیفیت در نظر گرفت . تولید و صادرات مکمل هم هستند و موانع هر دو باید برداشته شود تا رونق اقتصادی و رفاه اجتماعی فراهم گردد.

در پایان روز ملی صادرات را به کلیه فعالان اقتصادی و بالأخص صادرکنندگانی که در جبهه اقتصادی باتحمل مشقات و سختی‌ها در جهت اعتلای اقتصاد کشور تلاش می‌نمایند صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم./

سیدناصرموسوی لارگاني
نایب‌رئیس  فراكسيون_اقتصاد_مقاومتي
و نماينده مردم فهيم شهرستان فلاورجان

 

انتهای پیام/ کپی برداری فقط باذکرمنبع " نیوز فلاورجان "بلامانع است

تماس با ما 09133387447 **09137828144

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب