۱۲:۲۸:۲۵ - شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیشترین سطح گلخانه‌های استان اصفهان درفلاورجان قرار دارد
با اجرای سیاست‌های حمایتی شاهد گسترش سطح زیر کشت و تولید محصولات گلخانه‌ای در استان اصفهان هستیم. مهندس احمدرضا رئیس‌زاده مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ، با اشاره به آخرین وضعیت گلخانه‌های استان اصفهان اظهار کرد: تا پایان سال ۹۳ میزان گلخانه‌های استان به یک هزار ۲۴۲ هکتار رسید، اما خوشبختانه با اقدامات […]

با اجرای سیاست‌های حمایتی شاهد گسترش سطح زیر کشت و تولید محصولات گلخانه‌ای در استان اصفهان هستیم.4109876_999

مهندس احمدرضا رئیس‌زاده مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ، با اشاره به آخرین وضعیت گلخانه‌های استان اصفهان اظهار کرد: تا پایان سال ۹۳ میزان گلخانه‌های استان به یک هزار ۲۴۲ هکتار رسید، اما خوشبختانه با اقدامات حمایتی شکل گرفته این رقم در سال ۹۴ با رشدی مناسب به یک هزار و ۴۱۰ هکتار افزایش یافت.

وی افزود: در همین راستا، سطح زیر کشت گلخانه‌های گل‌های زینتی استان از ۱۳۴ هکتار در پایان سال ۹۳ به ۱۴۴ هکتار در سال ۹۴ افزایش پیدا کرد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان ادامه داد: همچنین در زمینه گلخانه‌های مربوط به سبزی و صیفی شاهد رشد سطح زیر کشت بوده‌ایم به گونه‌ای که سطح این گلخانه‌ها از یک هزار و ۱۰۸ هکتار در سال ۹۳ به یک هزار و ۲۶۶ هکتار در سال ۹۴ رشد پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: تا پایان سال ۹۴، شهرستان‌های فلاورجان با ۵۵۹ هکتار، مبارکه با ۲۲۹ هکتار، اصفهان با ۱۳۷ هکتار، دهاقان با ۱۳۱ هکتار و خمینی شهر با ۸۰ هکتار بیشترین میزان سطح گلخانه‌های استان را به خود اختصاص داده‌اند.

شایان ذکر است عواملی همچون محدودیت منابع آبی، شرایط جوی نامناسب، گسترش آلودگی‌های زیست‌محیطی، افزایش اهمیت بازار پسندی، حساسیت مقوله مبارزه با آفات و مواردی از این قبیل منجر به گسترش سطح کشت گلخانه‌ای در استان اصفهان شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب