رييس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي اعلام کرد که توليد، عرضه و قيمت انواع سبزيجات مصرفي در آستانه ماه مبارک رمضان مناسب است و هيچ مشکلي در اين زمينه وجود ندارد. حسين مهاجران، اظهار کرد: هم‌اکنون در وضعيتي قرار داريم که توليد انواع سبزيجات به حدي است که هيچ مشکلي نيست و گزارشي از آسيب […]

رييس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي اعلام کرد که توليد، عرضه و قيمت انواع سبزيجات مصرفي در آستانه ماه مبارک رمضان مناسب است و هيچ مشکلي در اين زمينه وجود ندارد.
حسين مهاجران، اظهار کرد: هم‌اکنون در وضعيتي قرار داريم که توليد انواع سبزيجات به حدي است که هيچ مشکلي نيست و گزارشي از آسيب ديدن توليد يا نبود محصول براي عرضه نيز وجود ندارد بنابراين دليلي براي تغيير قيمت آن وجود ندارد.
وي با بيان اينکه قيمت انواع سبزيجات در روزهاي گذشته هيچ تغييري نکرده است، افزود: هم‌اکنون هر کيلوگرم قيمت سبزي خوراکي از ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان و هر کيلوگرم سبزي آشي و پلويي از ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان است.
به گفته رييس اتحاديه فروشندگان ميوه و سبزي، تنها قيمت اسفناج در بين سبزيجات که براي پختن آش مورد استفاده قرار مي‌گيرد آن هم در ۱۰ روز اول ماه مبارک رمضان قدري افزايش پيدا مي‌کند که البته در صورت کمبود مقطعي اين محصول مي‌توان از سبزي‌هاي جايگزين استفاده کرد.
مهاجران گفت: در حال حاضر تنها مشکل در زمينه عرضه و قيمت پياز است که فقط از شهرستان دزفول توليد و عرضه مي‌شود که به زودي و با ورود توليد فلاورجان استان اصفهان بازار ميوه و سبزي از اين محصول نيز اشباع مي‌شود و هم‌اکنون قيمت پياز سفيد شيري کيلويي ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ و پياز زرد کيلويي ۱۸۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان است.