۹:۴۸:۰۵ - دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توافق 870 اتحادیه صنفی اصفهان باامورمالیاتی
مالیات اصناف اصفهان اضافه نمی شود
به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان –نیوزفلاورجان- با توافق بین ۸۷۰ اتحادیه صنفی اصفهان مالیات اصناف در اصفهان افزایش نمی‌یابد رئیس اداره مالیاتی استان اصفهان گفت: در سال جاری با ۸۷۰ اتحادیه صنفی حاضر در استان توافق شده تا مالیات امسال اصناف نسبت به سال قبل افزایشی نداشته باشد. به گزارش خبرگزاری نیوزفلاورجان ، مراد […]

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان --نیوزفلاورجان-

با توافق بین ۸۷۰ اتحادیه صنفی اصفهان مالیات اصناف در اصفهان افزایش نمی‌یابد
رئیس اداره مالیاتی استان اصفهان گفت: در سال جاری با ۸۷۰ اتحادیه صنفی حاضر در استان توافق شده تا مالیات امسال اصناف نسبت به سال قبل افزایشی نداشته باشد.

به گزارش خبرگزاری نیوزفلاورجان ، مراد امیری در نشست خبری اداره‌کل امور مالیاتی استان اصفهان بااصحاب رسانه استان ضمن اشاره به رویکرد مؤدی محوری در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» گفت: در سال جاری با ۸۷۰ اتحادیه صنفی حاضر در استان اصفهان توافق شده تا مالیات امسال اصناف نسبت به سال قبل افزایشی نداشته باشد و این امر با استقبال اصناف نیز مواجه شده و نتیجه آن حاکمیت آرامش بر بازارهای اصفهان است.

رئیس اداره امور مالیاتی استان هزینه‌های اخذ مالیات به شیوه‌های قبلی را بالا ارزیابی کرد و اظهار داشت: اگر با اتاق اصناف و اتحادیه‌ها تعاملی صورت نمی‌گرفت، هزینه‌های اخذ مالیات از اصناف افزایش می‌یافت.

وی در ادامه افزود: نحوه پرداخت مالیات و پر کردن اظهارنامه‌ها در سال جاری کاملاً الکترونیک شده و دیگر نیازی نیست فعالان اقتصادی، مراجعه حضوری داشته و در صف انتظار قرار گیرند.

به گفته امیری، برای فعالان صنعتی نیز جلسات متعددی با اتاق بازرگانی برگزارشده و بنگاه‌های صنعتی و شرکت‌ها درون خود هماهنگی‌های مناسبی انجام داده و مقررشده انضباط مالی مناسبی انجام و مشکلاتی همچون کتمان فروش و دفاتر چندگانه امسال مشاهده نشود.

ادامه صحبت‌های امیری به اجرایی شدن قانون مالیات‌های مستقیم در سال جاری اختصاص داشت و وی در این‌ باره تصریح کرد: در این قانون بسترهای زیادی برای حمایت از تولید داخل و افزایش اشتغال در نظر گرفته‌شده و شرکت‌ها از این محل می‌توانند معافیت‌های مناسبی دریافت کنند.

رئیس اداره مالیاتی استان با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در مورد اجرای طرح جامع مالیاتی گفت: این طرح جزء محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی در دولت است و بهمن ماه سال جاری، رئیس اداره مالیاتی گزارش کار اجرای آن را خواهد داد.

وی مشکلات اجرای قانون مالیات ارزش‌افزوده را قابل‌رفع دانست و افزود: در برخی شهرها و در بین برخی مؤدیان، این قانون به‌طور کامل اجرا نشده و باعث عدم تعادل در بازارها شده اما با اصلاحات صورت گرفته و افزایش نظارت‌ها، در سال جاری این قانون به‌خوبی اجرا خواهد شد.

امیری در خاتمه اجرای طرح جامع مالیاتی را قدمی در راه رسیدن به دولت الکترونیک و افزایش شفافیت در اقتصاد ایران دانست و اظهار داشت: بر اساس این قانون، دسترسی سازمان مالیاتی به بانک‌های اطلاعاتی قانونی شده و بر این اساس می‌توانیم مالیات واقعی را از فعالان اقتصادی اخذ کنیم و در راستای اجرایی کردن آن نیاز به برخی اصلاحات از جمله، توسعه زیرساخت‌های الکترونیکی وجود دارد.

انتهای پیام/ کپی برداری فقط باذکرمنبع " نیوز فلاورجان "بلامانع است

تماس با ما 09133387447 **09137828144

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب