شهید مظفر موسوی طادی  در قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ به شهادت رسید
شهید مظفر موسوی طادی  در قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ به شهادت رسید

۱۵ خرداد ۱۳۴۲ روزی است که مردم ایران شاید برای نخستین‌بار قبل از انقلاب، دست به قیام و مخالفت با حکومت پهلوی زدند، قیامی کاملاً مردمی که بعدها به عنوان سرمنشأ پیروزی انقلاب اسلامی نامیده شد و تعداد بی‌شماری از اقشار مختلف مردم ایران در آن به خاک و خون کشیده شدند. «شهید مظفر موسوی […]

۱۵ خرداد ۱۳۴۲ روزی است که مردم ایران شاید برای نخستین‌بار قبل از انقلاب، دست به قیام و مخالفت با حکومت پهلوی زدند، قیامی کاملاً مردمی که بعدها به عنوان سرمنشأ پیروزی انقلاب اسلامی نامیده شد و تعداد بی‌شماری از اقشار مختلف مردم ایران در آن به خاک و خون کشیده شدند.

«شهید مظفر موسوی طادی» نخستین شهید دانشجو و طلبه استان اصفهان است که در واقعه ۱۵ خرداد به وسیله گلوله نظامیان رژیم شاهنشاهی به شهادت رسید. شهید موسوی متولد ۱۳۲۳ و اهل روستای طاد از توابع شهرستان فلاورجان است که در زمان قیام ۱۵ خرداد در تهران مشغول به تحصیل در رشته الهیات در مقطع لیسانس بود و با حضور در تظاهرات مردمی علیه حکومت پهلوی به شهادت رسید.

برای زنده نگه داشتن یاد و نام این شهید بزرگوار ، سنگ یادبودی در گلستان شهدای زادگاهش (روستای طاد شهرستان فلاورجان) توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان نصب گردیده است.