دکتر محمد علی سلیمانی با تفسیر علمی آیات پایانی سوره علق به نقش رذیله اخلاقی ((دروغ)) درآسیب رساندن به مغز اشاره کرد واذعان داشت : اکثر مردم از مغز خود بهره برداری لازم را نمی کنند به همین خاطر در قرآن کریم ، خدا می فرماید که اکثر مردم تعقل و تفکر نمی کنند .

به گزارش نیوز فلاورجان به نقل بسیج فلاورجان ، جلسه اخلاق ماه مبارک رمضان و همزمان با هفته کرامت با سخنرانی دکتر محمد علی سلیمانی درجمع پایوران و نیروهای وظیفه برگزار گردید. ایشان به تشریح گوشه ای از عظمت خلقت مغز انسان و ذکر عجایب آن، پیرامون آسیب ها و نحوه بهره برداری صحیح از این دستگاه عظیم مطالبی بیان نمود .
وی در ادامه با تفسیر علمی آیات پایانی سوره علق به نقش رذیله اخلاقی ((دروغ)) درآسیب رساندن به مغز اشاره کرد واذعان داشت : اکثر مردم از مغز خود بهره برداری لازم را نمی کنند به همین خاطر در قرآن کریم ، خدا می فرماید که اکثر مردم تعقل و تفکر نمی کنند .
ایشان در ادامه به به ظرفیت سحر وبین الطلوعین اشاره نمود وافزود: بهترین زمان استفاده و بهره برداری از مغز می باشد وظرفیت طلایی ایام ماه مبارک رمضان را برای استفاده بهینه از این نعمت الهی مناسب دانستند
دکتر سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد : پرخوری وپرخوابی و پرگویی آسیب های جدی به مغز وارد می کند که بحمدالله در ماه مبارک رمضان این سه خصیصه در آدمی تعدیل می شود و مسیر برای تعقل و تفکر در انسان هموار می شود.