کد خبر : 967
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۸:۴۰
فلاورجان دیارشهدای خط شکن:

امير احمد زندآور دبير حزب مردم‌سالاري استان اصفهان: فعال کردن خانه احزاب يکي از شاهکارهاي دولت يازدهم است

امير احمد زندآور دبير حزب مردم‌سالاري استان اصفهان:  فعال کردن خانه احزاب يکي از شاهکارهاي دولت يازدهم است

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان”نیوز فلاورجان ” امير احمد زندآور دبير حزب مردم‌سالاري استان اصفهان:  فعال کردن خانه احزاب يکي از شاهکارهاي دولت يازدهم است امير احمد زندآور دبير حزب مردم‌سالاري استان اصفهان، شهردار فلاورجان، عضو شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات استان اصفهان است.وي مديريت فعال‌ترين شعبه حزب مردم‌سالاري را برعهده دارد. رويکرد ايشان به

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان”نیوز فلاورجان ”

امير احمد زندآور دبير حزب مردم‌سالاري استان اصفهان:  فعال کردن خانه احزاب يکي از شاهکارهاي دولت يازدهم است

امير احمد زندآور دبير حزب مردم‌سالاري استان اصفهان، شهردار فلاورجان، عضو شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات استان اصفهان است.وي مديريت فعال‌ترين شعبه حزب مردم‌سالاري را برعهده دارد. رويکرد ايشان به احزاب و عملکرد حزب مردم‌سالاري استان اصفهان را در اين گزارش مي‌خوانيم:

مهيا شدن فضا براي فعاليت احزاب چه چپ و چه راست در دوسال رياست جمهوري آقاي روحاني امري است که برهمگان روشن است و فرق فاحشي با دوران آقاي احمدي‌نژاد دارد. گرچه اين فضا عالي نيست ولي قابل پذيرش و رضايتبخش است‌. اعتقاد دولت ‌يازدهم به لزوم ايجاد فضاي باز براي فعاليت احزاب و توجه به اين ضرورت که فعاليت احزاب مي‌تواند گامي موثر در جهت دستيابي به دموکراسي و احقاق حقوق مردم و تقويت مردم‌سالاري در کشور باشد قابل تحسين است.مشخصا حزب‌گرايي ابزار و وسيله رسيدن به دموکراسي در ايران و جهان است و بدون داشتن حزب نمي‌توان حاکميت براساس دموکراسي مورد انتظار را ‌داشته باشيم .

در فضاي باز سياسي فعاليت احزاب دو چندان و نشاط اجتماعي و سياسي بيشتر خواهد شد

بزرگان نظام اسلامي از عدم وجود احزاب قدرتمند در ساختار سياسي و اجرايي کشور انتقاد دارند و خواستار فضاي باز سياسي جهت فعاليت حزبي و کار تشکيلاتي هستند . اين سازو کار دموکراسي ساليان سال است که در جناح اصلاح‌طلب و دولت اعتدالي فعلي خيلي بيشتر مشهوداست. حتي اخيرا جناح‌هاي اصولگرا نيز به اين مهم اهتمام ورزيده اند. گرچه در سال ‌هاي گذشته احزاب اصلاح‌طلب با مشکلات و شرايط خاصي روبرو بوده‌اند . به نظر مي‌رسد که مطالبه مهم‌ مردم از دولت يازدهم ايجاد فضاي باز سياسي است.

روشن است که در فضاي باز سياسي فعاليت احزاب دو چندان و نشاط اجتماعي و سياسي بيشتر خواهد شد و و قوام و دوام احزاب بهتر مي‌گردد. احزاب بايد جايگاه پرورش نيروها و پايگاههاي مستحکم نظام جمهوري اسلامي باشند و طبق اصل 26 قانون اساسي و مطابق با اصول استقلال و آزادي و وحدت ملي و موازين اسلامي عمل نمايند . همچنين به عنوان نهادهاي مردمي و کانال ارتباطي بين بدنه جامعه و نظام سبب بالندگي و اقتدار نظام گردند. رويکرد دولت روحاني در فضاي حزبي نشان از حمايت و تقويت احزاب دارد و بهتر است که دولت با پيگيري بيشتر دوران عقب ماندگي فعاليت احزاب را جبران نمايد. بدون شک پيگيري و فعال کردن خانه احزاب يکي از شاهکارهاي دولت است که با برگزاري جلسات مختلف و نهايتا مجمع عمومي فوق‌العاده خانه احزاب در وزارت کشور با حضور احزاب اصلاح‌طلب و اصولگرا و مستقل برگزارشد. آقاي دکتر کواکبيان دبير کل حزب مردم‌سالاري که اتفاقا فردي توانمند و با شايستگي‌هاي لازم و پتانسيل دوچندان است به عنوان رييس موقت مجمع انتخاب گرديد و به طور قطع و يقين احزاب و تشکلهاي سياسي کشور فعاليت‌هاي اثر گذار ايشان را شاهد خواهند بود. چرا که ايشان به طور نظاممند به نقش و جايگاه احزاب باور دارند.

حزب مردم‌سالاري تنها حزبي است که در همه استان‌هاي کشور فعال است. حزب مردم‌سالاري شعبه اصفهان در کنگره‌هاي سراسري حزب ساليان متوالي به عنوان شعبه برتر کشوري معرفي شده است اهم فعاليت‌هاي حزبي اين شعبه عبارتند از :

-‌ فعال بودن روزنامه مردم‌سالاري به عنوان ارکان حزبي در استان

-‌ فعال کردن عضويت ‌860 نفر در شعبه اصفهان

-‌ داشتن 18 دفتر حزبي در شهرستان‌هاي استان بصورت رسمي و غير رسمي (شهرستان‌هاي اصفهان – اردستان – بوئين مياندشت – چادگان – شهرضا – نجف آباد – فلاورجان در استان اصفهان در حال اخذ مجوز رسمي از استانداري اصفهان جهت فعاليت رسمي هستند )

-‌ برگزاري جلسات ساليانه سخنراني با حضور دبير کل حزب

-‌ تشکيل جلسات اعضاي حزب مردم‌سالاري بصورت هفتگي يا دو هفته يکبار در اصفهان و شهرستانها

-‌ راه‌اندازي شوراي اجرايي استان و شوراي اجرايي در شهرستانها

-‌ حضور در انتخابات شوراي شهر به عنوان رياست ستاد انتخابات حزب مردم‌سالاري کشور

-‌ برگزاري همايش‌هاي فصلي وساليانه

-‌ برگزاري نشست‌هاي خبري با حضور دبير کل و دبير استان

-‌ حضور فعال در کليه جلسات سياسي اصلاح‌طلبان استان اصفهان

-‌ اعلام حضور و فعاليت در انتخابات

-‌ فعاليت در خصوص شناسايي نيروهاي اصلاح‌طلب جهت کانديداتوري مجلس شوراي اسلامي

در جلسه اخير شوراي اجرايي اصفهان که در محل دفتر مرکزي حزب‌ تشکيل شد‌، در خصوص مسائل سياسي جاري،مقرر گرديد مشارکت و اجماع بين نيروهاي تحول خواه و اصلاح‌طلب بوجود آيد. نيروهاي اصلاح‌طلب و تحول خواه از منافع شخصي و گروهي خود گذشته و به سمت منافع ملي پيش روند و شرايط حساس کشور را مد نظر قرار بدهند در اين برهه وحدت و اتحاد رمز پيروزي اصلاح‌طلبان است و تک روي احزاب منتج به نتيجه نخواهد شد.

تصميم بر اين است که مکانيزم مشترکي بين اصلاح‌طلبان و تحول‌خواهان ( دولت ) بوجود آيد که از اختلافات دروني پرهيز شود و حاصل آن يک جريان ائتلافي و همبستگي کامل بوجود آيد. همچنين روشي اتخاذ گردد که نيروهاي دولت به سمت ضد دولت پيش نروند و به نفع دولت تدبير و اميد و سياست‌هاي دولت گام بردارند .

چهره‌ها‌ي سياسي اصلاح‌طلب تفاوت اين دولت با دولت قبل در خصوص مسائل مختلف‌ را براي مردم تبيين نمايند ‌تا مردم بتوانند در ان
تخابات آينده بهتر تصميم بگيرند.

همچنين جلسه‌اي ‌تحت عنوان چگونگي تحقق شعارسال، دولت‌، ملت‌، همدلي و همزباني با حضور حزب مردم‌سالاري و ساير احزاب اصلاح‌طلب و اصولگرا در محل استانداري اصفهان با حضور استاندار و معاون سياسي و مدير کل سياسي تشکيل گرديد.

اين جلسه با محوريت اداره کل سياسي و انتخابات استانداري اصفهان با توجه به سال دولت‌، ملت همدلي و همزباني کار گروهي متشکل از سه نفر از دبيران و روساي احزاب سياسي اصلاح‌طلب و اصولگراتشکيل شد تا در خصوص تدوين يک منشور وفاق همدلي و همزباني اقدام نمايند.

در خصوص موانع تحقق و همدلي و همزباني مقرر گرديد همه احزاب سياسي استان اصفهان نسبت به آسيب شناسي موانع مذکور بررسي‌هاي همه جانبه و کارشناسي در مقاطع ماهانه، فصلي و ساليانه به عمل آورند

برچسب ها :

ناموجود
QR: امير احمد زندآور دبير حزب مردم‌سالاري استان اصفهان:  فعال کردن خانه احزاب يکي از شاهکارهاي دولت يازدهم است
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

آخرین اخبار

پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - نیوزفلاورجان