شماره : 51208
4 / 1 / 1402 - 11:04

کارشناس مسئول تعاون مدیریت آموزش و پرورش فلاورجان خبرداد:؛

پذیرش ۱۱۴۰نفر در ستاد اسکان فرهنگیان فلاورجان تا سوم فروردین

تاسومین روز از سال جدید، 1140نفر در قالب 286خانوار میهمانان نوروزی در ستاد اسکان فرهنگیان این شهرستان پذیرش شدند.؛

به گزارش نیوز فلاورجان،محمد کمالی کارشناس مسئول تعاون مدیریت آموزش و پرورش فلاورجان از پذیرش ۱۱۴۰ مسافر نوروزی جهت اسکان در مدارس شهرستان تا روز سوم فروردین خبرداد و گفت: براساس آخرین آمارها تا سوم فروردین ۱۴۰۲، تعداد مسافران پذیرش شده تا این لحظه ۱۱۴۰ نفر در قالب ۲۸۶ خانواده است و میزان پذیرش در حال افزایش است.

وی افزود:در مجموع ۲۸ مدرسه و ۲۵۱ کلاس در شهرستان جهت اسکان مسافران تکمیل شده است و در شرایط اضطرار امکان افزودن مدارس بیشتر نیز وجود خواهد داشت.

 

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51208 توسط press و در روز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ ساعت 11:04:25
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51206
1 / 1 / 1402 - 1:11

پیام نوروزی رهبر انقلاب به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲/سال «مهار تورم، رشد تولید»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را سال «مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.؛

به گزارش نیوز فلاورجان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را سال «مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
یا مقلّب القلوب والابصار، یا مدبّر اللیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.

عید نوروز را تبریک عرض میکنم به یکایک آحاد ملّت ایران، مخصوصاً خانواده‌های معزّز شهیدان، جانبازان، ایثارگران، خدمتگزاران به زندگی مردم و همچنین به دیگر ملّتهایی که نوروز را گرامی میدارند و به آن اهمیّت میدهند. ان‌شاءالله که بر همه‌ی شماها این عید شریف مبارک باشد.

امسال بهار طبیعت تقارن پیدا کرده است با بهار معنویّت؛ ماه رمضان. همچنانی که درباره‌ی بهار فرمودند که: «تن مپوشانید از باد بهار»‌(۱)، درباره‌ی بهار معنویّت ماه رمضان هم باید تمسّک کنیم به این جمله: «ألا فتعرّضوا لها»، «إنّ فی ایّام دهرکم نفحات ألا فتعرّضوا لها»(۲). نسیم معنویّت در ماه مبارک رمضان شامل حال همه است و خودمان را باید آماده کنیم. دلهایمان را در معرض این نسیم معنوی و الهی و معطّر بگذاریم.

من در این صحبت این ساعت، یک نگاه کوتاهی به سال ۱۴۰۱ میکنم، یک نگاه گذرایی هم به سالی که اکنون شروع میشود؛ ۱۴۰۲. سال ۴۰۱ سالی بود سرشار از عوارض گوناگون ــ چه عوارض اقتصادی، چه عوارض سیاسی، چه عوارض اجتماعی ــ بعضی شیرین، بعضی هم تلخ، مثل همه‌ی سالهای زندگی انسان و در نگاه کلان، سالهای ملّت ایران بخصوص بعد از انقلاب اسلامی. به نظر من در سال ۱۴۰۱ مهمترین مسئله‌ای که برای ملّت مطرح بود مسئله‌ی اقتصاد کشور بود که به معیشت مردم ارتباط مستقیمی پیدا میکند. اینجا هم، در قضیه‌ی اقتصاد هم، تلخیهایی وجود داشت، شیرینیهایی هم وجود داشت. هم در بعضی از بخشها که حالا اشاره میکنم تلخی بود، هم در بعضی از مواردی که منتهی میشود به قضیّه‌ی اقتصاد شیرینیهایی وجود داشت؛ اینها را باید با همدیگر، در کنار هم دید و مجموع اینها را محاسبه کرد. تلخیها عمدتاً تورّم بود، گرانی بود که حقیقتاً تلخ است. بخصوص گرانی در قیمت موادّ خوراکی و لوازم اصلی زندگی، که وقتی که قیمت خوراکیها و موادّ اصلی زندگی افزایش زیادی پیدا میکند بیشترین سنگینی‌اش به دَهَکهای پایین جامعه می‌آید. چون در سبد خانوار، برای آنها بیشترین سهم را خوراکی و موادّ اصلی و ضروری زندگی دارد. لذا فشار، بیشتر به آنها می‌آید که این خب البته جزو تلخیها بود و به نظر من در عمده‌ی مسائل اقتصادی کشور این نقطه، نقطه‌ی اساسی‌تر و مهمتری بود که تلخ بود.

کارهای خوبی هم البته انجام گرفته در همین مسئله‌ی اقتصاد و سازندگیهایی که به اقتصاد منتهی میشود که حالا خواهم گفت، باید این سازندگیها دنبال بشود تا به زندگی مردم و معیشت مردم منتهی بشود و ارتباط پیدا کند. از تولید حمایت شد، در طول سال ۱۴۰۱ با اطلاعاتی که من دارم از تولید در کشور حمایت شد. چند هزار کارخانه‌ی تعطیل و نیمه‌تعطیل راه‌اندازی شد. شرکتهای دانش‌بنیان افزایش پیدا کرد، البته آن مقداری که من سال گذشته مطالبه کردم که افزایش پیدا کند، آن مقدار نشد اما یک افزایش قابل توجّهی این شرکتها پیدا کرد. ارزش تولیدات این شرکتها هم بالا رفت. و مسئله‌ی اشتغال یک تکانی خورد، یعنی بیکاری یک درصدی ــ ولو حالا درصد اندکی ــ کم شد و اشتغال یک مقداری افزایش پیدا کرد که این چیز مغتنمی است. نمایشگاهی که تولیدگران دولتی و غیردولتی تشکیل دادند و همچنین آن جلسه‌‌ای که در حسینیه، تولیدگران عمده‌ی کشور، آمدند آنجا و بعضی صحبت کردند، حقیقتاً خُرسند کننده بود. قضاوت من در مورد تولیدِ تولیدگران در کشور قضاوت مثبتی است و کار خوبی انجام گرفته. بعضی از شاخصهای اقتصادی رشد داشت؛ در بیمه شاخص ما شاخص خوبی است. در سازندگی، در بخشهای آب، گاز، راه، محیط زیست، در این زمینه‌ها کارهای خوبی انجام گرفت. البته همینطور که اشاره کردم، حالا با تأکید عرض میکنم، این کارها باید مرتبط بشود به زندگی مردم، باید منتهی بشود به گشایشِ در زندگی مردم. کِی این کار خواهد انجام گرفت؟ کِی اینجور، این وضع پیش می‌آید؟ وقتی ادامه پیدا کند، وقتی برنامه‌ریزیهای دقیقی پشت سرش باشد که ان‌شاءالله در امسال، سال ۱۴۰۲ بایستی این فعالیتها ادامه پیدا کند تا منتهی بشود این فعالیتهای سازنده به رونق زندگی مردم و گشایش سفره‌ی مردم بخصوص طبقات ضعیف. البته این نکته هم باید در نظر باشد: مشکلات اقتصادی، گرفتاریهای اقتصادی مخصوص ما نیست. امروز خیلی از کشورهای دنیا، شاید بشود گفت همه‌ی کشورهای دنیا یک گرفتاریهای اقتصادی ویژه‌ای دارند، حتی کشورهای ثروتمند، کشورهای دارای اقتصادهای قویّ و پیشرفته و واقعاً مشکلات و معضلات زیادی گریبانگیر آنهاست. بعضیهایش حتی از ما وضعشان از این جهت بسیار بدتر است. اقتصادهای قوی دچار ورشکستگی بانکها میشوند که همین اواخر شما خبرش را شنیدید. البته بعضیها را خبرش را دادند، بعضیها را هم ندادند که حالا خبرهایش پخش خواهد شد. و ورشکستگی بانکها هست، بدهکاریهای فوق‌العاده‌ی تریلیونی وجود دارد در بعضی از کشورها که اینها خب گرفتاری است، در آنجاها هم هست، در اینجاها هم هست. آنها هم دارند تلاش میکنند برطرف کنند، ما هم باید تلاش کنیم، باید کار کنیم، مسئولین بایستی تلاش کنند. من عرض میکنم همه‌ی سعی مسئولان دولتی، علاوه‌ی بر آنها سعی فعالان اقتصادی و فعالان سیاسی و فرهنگی باید این باشد که ما سال ۱۴۰۲ را برای ملّت ایران یک سال شیرینی قرار بدهیم. یعنی کاری کنیم، همه‌مان وظیفه داریم که ان‌شاءالله یک سال شیرینی برای مردم باشد. تلخیها کاسته بشود و شیرینیها افزوده بشود و موفقیتها را ان‌شاءالله اضافه کنیم.

خب، حالا سال ۱۴۰۲؛ به نظر من در سال ۱۴۰۲ هم مسئله‌ی اصلی ما مسئله‌ی اقتصاد است. یعنی ما مشکل کم نداریم، مشکلات گوناگونی داریم، در زمینه‌ی فرهنگی، در زمینه‌ی سیاسی، لکن مسئله‌ی اصلی و محوری در این سال هم مسئله‌ی اقتصاد است. یعنی اگر ما بتوانیم ان‌شاءالله مشکلات اقتصادی را کاهش بدهیم و مسئولین ان‌شاءالله همّت کنند، دقت کنند، تلاشهای مهمی انجام بدهند در این زمینه، خیلی از مسائل دیگر کشور هم حل خواهد شد. هم دولت، هم مجلس شورای اسلامی، هم فعّالان اقتصادی، هم گروه‌های مردمیِ جوان و پرانگیزه که بنده تعدادی از این گروه‌ها را میشناسم و به آنها جدّاً علاقمند هستم. میدانم کارهای خیلی خوبی را در همین زمینه‌های اقتصادی انجام میدهند. اینها همه باید تلاشهایشان متوجّه کمک به رفع مشکلات کشور و مشکلات مردم باشد. حالا این رفع مشکلات گاهی با فعالیتهای بنیانی اقتصادی است، مثل تولید که یک فعالیت بنیانی است در اقتصاد، یعنی تولید یک کار اساسی است در اقتصاد. یا عرض کنم که کارهای انسانی و اسلامی مثل مواسات و کمکهای مردمی و همکاریهای مردمی با طبقات ضعیف جامعه.

خب، من البته تولید را که گفتم، تکیه کردم روی تولید، در کنار تولید سرمایه‌گذاری مهم است. این را هم دولتیهای محترم و مکرّم توجه کنند، هم بخش خصوصی توجّه کنند، ما از لحاظ سرمایه‌گذاری در دهه‌ی نود خیلی عقب ماندیم. سرمایه‌گذاری، یکی از خلأهای مهم کشور ما مسئله‌ی سرمایه‌گذاری است. باید سرمایه‌گذاری انجام بگیرد که این هم کار مهمّی است.

خب، من با توجه به همه‌ی جهات، هم تورّم، هم تولید داخلی، این چیزهایی که مهم است، تورّم که مشکل اصلی است، تولید داخلی که حتماً یکی از کلیدهای نجات کشور از مشکلات اقتصادی است، با توجه به اینها شعار سال را اینجور اعلام میکنم: «مهار تورم، رشد تولید»، این شعار سال است. یعنی باید همه‌ی همّت مسئولین متوجّه این دو موضوع باشد. در درجه‌ی اوّل مسئولین، در درجه‌ی بعد همینطور که گفتم فعالان اقتصادی و فعّالان مردمی و کسانی که دستشان میرسد کاری انجام بدهند و فعّالان فرهنگی، صدا و سیما که باید فرهنگ‌سازی بکند در این زمینه‌ها، همه‌ی اینها باید متوجه این دو نکته‌ی اصلی باشند، در درجه‌ی اول مهار تورّم، یعنی واقعاً تورّم را مهار کنند و کاهش بدهند تا آنجایی که ممکن است کاهش بدهند و مسئله‌ی تولید را افزایش بدهند. بنابراین [شعار سال] شد مهار تورّم و رشد تولید.

توفیقات همه را از خداوند متعال مسألت میکنم، سلام و ارادت و عرض اخلاص خودمان را خدمت روح عالم هستی حضرت بقیّه‌الله ارواحنا فداه عرض میکنم. برای روح مطهّر امام بزرگوارمان و شهدای عزیزمان از خداوند متعال طلب علوّ درجات میکنم و خوشبختی و شادی و نوروزیِ ملّت ایران را از خداوند متعال مسألت میکنم.

مطالب دیگری هم هست که ان‌شاءالله در سخنرانی عرض خواهم کرد.

والسّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51206 توسط press و در روز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت 01:11:24
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51201
29 / 12 / 1401 - 17:35

بازدید فرماندار فلاورجان از دستگاه‌های خدماتی و امدادی شهرستان در آستانه نوروز

به گزارش نیوز فلاورجان صبح آخرین روز سال ۱۴۰۱، فرماندار شهرستان فلاورجان به همراه بخشدار مرکزی به صورت سرزده از دستگاه‌های امدادی و خدمت‌رسان بازدید کرد. دکتر معینی در بازدید خود از آتشنشانی فلاورجان، شبکه بهداشت و درمان شهرستان، مرکز اورژانس ۱۱۵ و واحد پیشگیری از بیماری‌های واگیردار، نحوه خدمت‌رسانی به شهروندان و اقدامات این

به گزارش نیوز فلاورجان صبح آخرین روز سال ۱۴۰۱، فرماندار شهرستان فلاورجان به همراه بخشدار مرکزی به صورت سرزده از دستگاه‌های امدادی و خدمت‌رسان بازدید کرد.
دکتر معینی در بازدید خود از آتشنشانی فلاورجان، شبکه بهداشت و درمان شهرستان، مرکز اورژانس ۱۱۵ و واحد پیشگیری از بیماری‌های واگیردار، نحوه خدمت‌رسانی به شهروندان و اقدامات این مراکز را در آستانه ایام نوروز مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

 

فرماندار فلاورجان در حاشیه این بازدیدها بر لزوم آمادگی دستگاه‌های خدماتی و امدادی در ایام نوروز تاکید کرد و گفت: بازدید میدانی از ادارات و دستگاه‌هایی که در ایام عید به شهروندان و مسافرین نوروزی ارائه خدمات می‌نمایند به صورت مستمر ادامه خواهد داشت و مدیران موظف هستند با تمام توان نسبت به انجام شایسته و مطلوب وظایف خود عمل نمایند.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51201 توسط press و در روز دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت 17:35:15
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51197
29 / 12 / 1401 - 7:17

جزئیات افزایش حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۲

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزئیات افزایش حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را اعلام کرد. ؛

به گزارش نیوز فلاورجان، سیصدو چهاردهمین جلسه شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی بعد از هشت ساعت مذاکرات سه جانبه به نتیجه رسید و حداقل حقوق کارگران با ۲۷ درصد افزایش همراه شد.

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بعد از این جلسه، اظهار داشت: حداقل دریافتی کارگران با بعد خانوار ۳/۳ نفر از مبلغ ۶ میلیون و ۴۳۳ هزار و ۱۱۷ تومان به ۸ میلیون و ۲۰۸ هزار و ۳۰۰ تومان با میانگین رشد ۲۷ درصد افزایش یافت.

وی افزود: سایر سطوح ۲۱ درصد افزایش می یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: اقلام مصرفی کارگری و کمک هزینه مسکن به گونه ای افزایش یافت که حداقل دریافتی کارگران با افزایش یک میلیون و ۷۷۵ هزار و ۲۴۳ تومان همراه شد.

همچنین اصغر آهنی ها نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار گفت: حق اولاد مطابق قانون سه برابر دستمزد روزانه کارگر محاسبه می شود. بنابراین با توجه به اینکه پایه حقوق ۲۷ درصد افزایش یافته است، حق اولاد پنچ میلیون ۳۰۸ هزار و ۲۸۴ ریال به ازای هر فرزند خواهد بود.

وی افزود: برای سایر سطوح که با ۲۱ درصد افزایش حقوق همراه خواهد بود، به صورت روزانه ۸۳ هزار و ۵۹۶ ریال و یا ماهانه ۲ میلیون و ۵۰۷هزار و ۸۸۰ ریال خواهد بود.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار افزود: مبلغ بن خواروبار کارگران یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و حق مسکن ۹۰۰ هزار تومان و پایه سنوات ۲۱۰ هزار تومان تعیین شد.

علی خدایی نماینده کارگران در شورای عالی کار نیز گفت: ما برای افزایش حقوق کارگران، تمام تلاش خود را انجام دادیم و به این رقم رسیدیم.

وی افزود: طبق قولی که وزیر تعاون داده است، اگر افزایش ۲۰ درصد حقوق کارمندان دولت در سال آینده با تغییر جدیدی همراه شود، همان افزایش را برای حقوق کارگران نیز باید اعمال کنیم.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51197 توسط press و در روز دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت 07:17:56
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51194
28 / 12 / 1401 - 10:35

خونگیری تعداد 8963 راس دام سنگین شهرستان فلاورجان در سال 1401؛

خونگیری تعداد ۸۹۶۳ راس دام سنگین شهرستان فلاورجان در سال ۱۴۰۱

دکتر تاجی رییس شبکه دامپزشکی شهرستان فلاورجان: کلیه گاوداری های صنعتی و نیمه صنعتی شهرستان فلاورجان در سال 1401 مورد پایش بیماری بروسلوز قرار گرفت؛

به گزارش نیوز فلاورجان دکتر پژمان تاجی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فلاورجان گفت: در راستای عمل به وظایف حاکمیتی سازمان دامپزشکی کشور در پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام، کلیه گاوداری های صنعتی و نیمه صنعتی شهرستان فلاورجان در سال ۱۴۰۱ مورد پایش بیماری بروسلوز قرار گرفت و تعداد ۸۹۶۳ راس دام سنگین خونگیری، و با انتقال نمونه های اخذ شده به آزمایشگاه شبکه دامپزشکی این شهرستان توسط کارشناسان واحد آزمایشگاه مورد بررسی و آزمایش قرار گرفت.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فلاورجان افزود: با توجه به اینکه بیماری بروسلوز یکی از بیماری های مشترک بین انسان و دام بوده و بیشتر از طریق مصرف شیر خام از دام آلوده به انسان منتقل می شود، از اینرو هر ساله به منظور پیشگیری از این بیماری، کارشناسان واحد مبارزه با بیماری های دامی شبکه دامپزشکی شهرستان فلاورجان با مراجعه به دامداری های سطح شهرستان، که در بعضی موارد از نظر ساختاری، بهداشتی و تجهیزات مهار دام جهت خونگیری از وضعیت مناسبی برخوردار نمی باشند، در شرایط سخت و با همت مضاعف اقدام به پایش کامل این بیماری می نمایند.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51194 توسط press و در روز یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت 10:35:39
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51192
28 / 12 / 1401 - 7:52

عملیات روکش آسفالت و بهسازی بلوار بسیج فلاورجان

شهردار فلاورجان از اجرای عملیات روکش آسفالت و بهسازی دو مسیر رفت و برگشت بلوار بسیج خبر داد. ؛

به گزارش نیوز فلاورجان مهندس محمدعلی عزیزی با بیان اینکه نامناسب بودن خیابان ها و معابر اصلی یکی از دغدغه های اصلی شهروندان است، از اتمام عملیات روکش آسفالت بلوار بسیج خبر داد و گفت: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال عملیات روکش آسفالت بلوار بسیج و همچنین بهسازی و لکه گیری آسفالت خیابان ها و معابر این شهر جهت تسهیل در تردد شهروندان و وسایط نقلیه به صورت ضربتی در دستور کار حوزه عمرانی شهرداری قرار گرفت.

شهردار فلاورجان افزود: پروژه ترمیم، بهسازی و روکش آسفالت خیابان ها و معابر دارای آسفالت فرسوده و آسفالت کوچه ها و معابر فرعی نوساز و فاقد آسفالت در دستور کار شهرداری قرار دارد و امیدواریم در سال ۱۴۰۲ بتوانیم این معابر را ساماندهی نمائیم.

وی از ارتقای کیفیت آسفالت و روکش معابر و خیابانهای اصلی و فرعی شهرها به عنوان یکی از معیارهای اثرگذار بر کیفیت زندگی شهروندان و از مسائل دخیل بر رضایتمندی عملکرد شهرداری ها نام برد و افزود: بلوار بسیج با مساحت بیش از ۲۵ هزار متر مربع، حدود ۳۰۰۰ تن آسفالت اجراء و با هزینه ای بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال طی یک هفته بهسازی و روکش آسفالت گردید.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51192 توسط press و در روز یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت 07:52:41
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51179
24 / 12 / 1401 - 9:36

دیدار با ۱۸۰۰ خانواده شهید در شهرستان فلاورجان انجام شد

به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد شهید و بزرگداشت روز شهید،معطری رئیس بنیاد شهید فلاورجان با اصحاب رسانه ها نشست خبری برگزار کرد.؛

به‌گزارش نیوز فلاورجان معطری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فلاورجان  در نشست بااصحاب رسانه  این شهرستان اظهار کرد:بنیادشهید علاوه بر دستورالعمل ها،  قواعد و مقراررات و وظایفی که عهده دار آن است یک نهاد  بین بخشی ، برنامه ریز و نظارت کننده است .

وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان فلاورجان دارای ۱۴۵۵ شهید ، ۱۲۰۰۰نفر رزمنده ، ۱۸۶ آزاده و ۲۸۰۰جانباز سرافراز می باشد عنوان کرد: مردم شهرستان فلاورجان  در زمان جنگ تحمیلی با تقدیم ۳۶سردار  غیورمردانه ایستادند  و به خاطر شجاعت و رشادت های نیروهای جان برکفی که در دفاع مقدس  خدمت می کردند ، به عنوان شهرستان خط شکنان  لقب گرفت.

 

وی ادامه داد: مهم ترین وظیفه و ماموریت ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران بحث فرهنگی و ترویج و نشر فرهنگ ایثار و شهادت است .که در این زمینه ۲۰یادواره با همکاری  سپاه وسایر ادارات  برگزار شده است.

وی در ادامه با اشاره به هفته فرهنگی شهرستان فلاورجان افزود: شهرستان فلاورجان  در عملیات خیبر حضور فعال داشته  و  بیشترین شهیدرادر یک روز  تقدیم اسلام و انقلاب و به همین دلیل پنجم اسفند به عنوان روز شهرستان فلاورجان نامگزاری شد.

وی در ادامه افزود: در عملیات خیبر شهرستان فلاورجان  تعداد ۱۴۶شهید و ۸۸ازاده و۱۷۲جانبازتقدیم نظام و انقلاب کرده است.

وی در ادامه عنوان کرد:  دیدار و سرکشی و بررسی مسایل و مشکلات  خانواده ها ی ایثار گران از مهم‌ترین وظایف بنیاد است که این دیدارها با  حضور مدیران شهرستان و همکاران  بنیاد شهید  به طور مستمر برگزار می شود که تاکنون ۱۸۰۰دیدار انجام شده است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران فلاورجان با تاکید بر اینکه در بخش درمان نباید هیچ هزینه‌ای به ایثارگر تحمیل شود، گفت: جامعه جانبازان، خانواده ایثارگران و شهدا و فرزاندانشان زیر پوشش بیمه‌ای قرار دارند و هزینه های درمانی توسط بیمه  تکمیلی  دی پرداخت میشود.

وی گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و مسکن به، خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران در دستور کار است و براساس سهمیه های داده شده  متقاضیان به بانک های عامل معرفی میشوند

معطری در ادامه با بیان اینکه درشهرستان فلاورجان ۵۸گلزار و ۱۳مزار شهدا داریم، اظهار کرد: تاکنون۵۶گلزار  ساماندهی شده است.و تنها گلزار شهدای محله های ابریشم و یزدآباد شهر ابریشم ساماندهی نشده است

رییس بنیاد شهید فلاورجان در ادامه افزود : ساماندهی و مرمت  گلزار های شهدا  بر عهده دهیاری ها و شهرداری ها با نظارت بنیاد شهید انجام میشود.

شهرستان فلاورجان ۲۸۰۰جانباز دارد

رئیس  بنیاد شهید و امور ایثارگران فلاورجان گفت: این شهرستان در دفاع مقدس و دیگر حوادث  دو هزار هشتصد  جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

معطری در ادامه افزود : از این تعداد یکهزار  ششصد هشتاد  سه نفر  دارای جانبازی زیر ۲۵ درصد، ۹۴۰ نفر دارای ۲۵ تا ۴۹ درصد جانبازی، ۱۴۲ نفر ۵۰ تا ۶۵درصد جانبازی و ۲۷ نفر ۷۰ درصد است.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51179 توسط press و در روز چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ساعت 09:36:52
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51185
23 / 12 / 1401 - 19:24

آماده باش نیروهای آتش نشانی فلاورجان برای چهارشنبه‌سوری

به گزارش نیوز فلاورجان مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فلاورجان از آماده باش کامل نیروهای آتش نشانی برای مقابله با حوادث احتمالی در چهارشنبه آخر سال خبر داد. مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی در این خصوص افزود همچنین هماهنگی لازم با دستگاهای امدادی و امنیتی ازجمله مدیریت بحران شهری، نیروی انتظامی، اورژانس

به گزارش نیوز فلاورجان مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فلاورجان از آماده باش کامل نیروهای آتش نشانی برای مقابله با حوادث احتمالی در چهارشنبه آخر سال خبر داد.

مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی در این خصوص افزود همچنین هماهنگی لازم با دستگاهای امدادی و امنیتی ازجمله مدیریت بحران شهری، نیروی انتظامی، اورژانس و هلال احمر برای این شب انجام شده است.

ایمان کیانی همچنین افزود: کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۸ سال از آسیب پذیرترین رده سنی در چهارشنبه سوری هستند و والدین باید در این شب مراقب فرزندان خویش باشند. همچنین از روشن کردن آتش در کنار پست های توزیع برق ، مکان ها و پارکینگ های سربسته، گذرهای باریک، کنار خودروهای پارک شده و مواد اشتعال زا اکیدا خودداری کنند.

مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فلاورجان در خاتمه گفته هایش خاطرنشان ساخت: شاید روشن کردن آتش در اختیار افراد باشد اما کنترل و اطفاء در اختیار آنها نیست و ممکن است منجر به خسارات جبران ناپذیر گردد. مواد محترقه بسیار خطر آفرین هستند بنابراین نگهداری این مواد در منزل خطرناک است.

ایمان کیانی از شهروندان خواست: در صورت بروز هرگونه حادثه ی آتش سوزی بلافاصله با شماره ۱۲۵ تماس حاصل نمایید.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51185 توسط press و در روز سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت 19:24:35
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51182
23 / 12 / 1401 - 19:18

نحوه درمان خانگی افراد دچار سوختگی در چهارشنبه سوری/پیام سلامتی

بسیاری از جوانان در چهارشنبه سوری آخر سال دچار سوختگی در قسمت های مختلف بدن می‌شوند، برای دانستن نحوه درمان خانگی با افراد دچار سوختگی این مطلب را بخوانید؛

به گزارش نیوز فلاورجان چهارشنبه آخر سال به چهارشنبه سوری معروف است. شبی سنتی که از قدیم الایام برای شادی و نشاط و تخلیه هیجانات نوجوانان، جوانان و بزرگسالان بوده و هست اما چند سالی این شب به یاد ماندنی وصله ناجور شادی خانواده‌ها شده است.

چهارشنبه سوری یک سنت ملی که از دیرباز با فرهنگ اصیل ایرانی عجین شده است و مردم ایران هر ساله، چهارشنبه آخر سال را جشن می‌گیرند، با این وجود بیش از یک دهه گذشته رفتارهای پر خطر جوانان از قبیل آتش دادن لاستیک خودروها و ترقه بازی و یا استفاده از مواد منفجره منجر به مصدومیت و یا حتی مرگ عزیزان خانواده شده است.

با توجه به نزدیک بودن چهارشنبه سوری آخر سال لازم است نکاتی را برای درمان خانگی افرادی که با سوختگی مواجهه شد‌ه‌اند بدانید:

محل سوختگی فرد مصدوم را با آب سرد و تمیز، حداقل به مدت ۱۰ دقیقه بشوییم.

کمربند و زیورآلات و وسایل تنگ و فشارنده را خارج کنید.

در صورت مواجهه با فردی که دچار سوختگی شده، ضمن حفظ خونسردی از مالیدن مواد غیر بهداشتی مثل خمیر دندان، سیب زمینی، روغن و گذاشتن یخ بر روی محل سوختگی خودداری کنید.

فردی که دچار سوختگی شده را هرچه سریع تر به مرکز درمانی منتقل کنید.

اگر لباس مصدوم روی عضو سوخته را پوشانده، آن را از بدنش خارج کرده و اگر لباسش به پوست ناحیه سوخته چسبیده است، دورتادور آن را تا محل چسبیده به بدن قیچی کنیم.

در صورتیکه چشم در اثر اصابت ترکش های ناشی از انفجار مواد محترقه آسیب دیده است، از قراردادن دستمال، پنبه یا گاز را روی چشم خودداری کنید.

اگر فردی دچار سوختگی شد، از دویدن خودداری کرده و بلافاصله بر روی زمین بغلتد.

از پتو برای خاموش کردن فردی که لباسش آتش گرفته است، استفاده کنید و هرگز از کپسول آتش نشانی برای خاموش کردن او، استفاده نکنید

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51182 توسط press و در روز سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت 19:18:37
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51177
22 / 12 / 1401 - 11:16

جشن تکلیف دانش آموزان مدارس شهرستان فلاورجان برگزارشد

مراسم باشکوه و معنوی جشن تکلیف دختران مدارس شهرستان فلاورجان در امامزاده سید محمد(ع) قهدریجان برگزار شد ؛

به گزارش نیوز فلاورجان جشن تکلیف دانش آموزان مدارس شهرستان فلاورجان با حضور ۸۵۰ نفر از دانش آموزان دختر پایه سوم ابتدایی به مدت دو روز در اردوگاه باغ ابریشم و امامزاده سیدمحمد قهدریجان برگزار گردید

جشن تکلیف دانش آموزان دختر مدارس شهرستان فلاورجان به مدت دو روز باحضور حسینعلی امینی مدیرآموزش و پرورش فلاورجان،رمضان رحیمی معاون پرورشی و تربیت بدنی،حمیدرضا شمس معاون پشتیبانی،حجت الاسلام والمسلمین محمدقدوسی امام جمعه فلاورجان،حجت الاسلام محمدخلیلی مدیر دارالقرآن مدیریت و دیگر مسئولین در اردوگاه باغ ابریشم و امامزاده سیدمحمد قهدریجان برگزار شد.

حسینعلی امینی مدیرآموزش و پرورش فلاورجان در حاشیه برگزاری این مراسم باشکوه اظهار داشت: جشن تکلیف سرآغازی شیرین برای حرکت در مسیرتعالی و معنویت است که دانش آموزان با ورود به این سن، بهار زندگی را با فریضه نماز، دعا و قرائت قرآن پیوند می دهند

وی با اشاره به اینکه زیباترین و باشکوه ترین لحظه برای دانش آموزان جشن تکلیف و عبادت است خاطر نشان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ نماز و جشن تکلیف یکی از مهمترین برنامه ها در آموزش و پرورش است

اجرای سرود سلام فرمانده،سرود جشن تکلیف و برنامه های شاد و متنوع از جمله برنامه های این مراسم بود.

در پایان نماز جماعت ظهر و عصر با حضور مسئولین مدیریت برگزار شد.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51177 توسط press و در روز دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت 11:16:43
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51166
22 / 12 / 1401 - 6:34

مراسم جشن تکلیف دختران در آستان مقدس امامزاده سیدمحمد قهدریجان

مراسم باشکوه و معنوی جشن تکلیف دختران قهدریجانی در امامزاده سید محمد(ع) قهدریجان برگزار شد.  

مراسم باشکوه و معنوی جشن تکلیف دختران قهدریجانی در امامزاده سید محمد(ع) قهدریجان برگزار شد.

 

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51166 توسط press و در روز دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت 06:34:42
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51163
21 / 12 / 1401 - 22:03

فرمانده انتظامی استان اصفهان؛

کلاهبرداری۵ هزارمیلیاردی از۳۰۰ متقاضی خودرو در شهرستان فلاورجان

فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی که با دایر کردن شرکت لیزینگ فروش خودرو از ۳۰۰ نفر بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و متواری شده بود، خبر داد.؛

به گزارش نیوز فلاورجان سردار محمدرضا میرحیدری اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان شهرستان فلاورجان مبنی بر کلاهبرداری یک شرکت لیزینگ فروش خودرو از آنها، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات دقیق صورت گرفته مشخص شد فرد مذکور با دایر کردن یک شرکت غیر مجاز لیزینگ خودرو اقدام به ثبت‌نام از متقاضیان خودرو کرده و برای جلب اعتماد مردم در ابتدا تعدادی خودرو تحویل متقاضیان داده و پس از برانگیختن طمع افراد اقدام به دریافت پول‌های کلان از ۵۰۰ میلیون تا دو میلیارد تومان کرده و سپس دفتر شرکت را تعطیل و متواری شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: سرانجام با تلاش شبانه روزی، انجام اقدامات اطلاعاتی و رصد هوشمندانه مخفیگاه متهم در یکی از روستاهای اطراف شهرستان شناسایی و طی هماهنگی با مرجع قضائی در یک عملیات ضربتی پیش از اینکه فرصت فرار پیدا کند توسط کارآگاهان پلیس آگاهی دستگیر شد.

وی با بیان اینکه در بررسی حساب‌های فرد مذکور مشخص شد نامبرده از ۳۰۰ نفر از شهروندان شهرستان فلاورجان و شهرستان‌های تابعه استان بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است، اضافه کرد: متهم پس از مواجه با مدارک و مستندات ارائه شده از سوی کارآگاهان به جرم خود اقرار کرد؛ همچنین در این خصوص پرونده تشکیل و وی برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

سردار میرحیدری از تلاش برای شناسایی و دستگیری همدستان متهم خبر داد و خاطرنشان کرد: شهروندان برای سرمایه‌گذاری در زمینه ملک، زمین، ساختمان یا خودرو، پیش از ثبت نام و واریز وجه در خصوص معتبر و قانونی بودن شرکت اطلاعات لازم را به دست آورند و فریب تبلیغات دروغین آنها را نخورند.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51163 توسط press و در روز یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ساعت 22:03:12
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51158
20 / 12 / 1401 - 7:16

دیدارمدیرآموزش وپرورش باامام جمعه فلاورجان

مدیرآموزش و پرورش به همراه معاون پرورشی و کارشناس امور بانوان با امام جمعه فلاورجان دیدار و گفتگو کرد ؛

به گزارش نیوز فلاورجان ،حسینعلی امینی مدیرآموزش و پرورش بهمراه رمضان رحیمی معاون پرورشی و معصومه مختاری کارشناس امور زنان و جوانان با حضور در دفتر امام جمعه فلاورجان با حجت الاسلام والمسلمین محمدقدوسی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار امام جمعه فلاورجان جایگاه آموزش و پرورش را به عنوان نهادی بنیادین در تربیت نسل آینده مهم عنوان و ابراز امیدواری کرد با اتخاذ تدابیر لازم زمینه ی رشد و شکوفایی روز افزون این مجموعه فراهم شود و انشالله شاهد نسلی پویا و موفق در تمام زمینه ها باشیم.

مدیرآموزش و پرورش نیز از تعامل و همراهی امام جمعه فلاورجان با آموزش و پرورش در زمینه های فرهنگی و هنری با اهداء لوح سپاس تقدیر کرد

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51158 توسط press و در روز شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت 07:16:32
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51149
16 / 12 / 1401 - 20:12

همزمان با میلاد منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج)؛

دلهای دانش آموزان فلاورجانی با پرچم متبرک رضوی زائر مشهد شد

کانون خدمت رضوی شهرستان فلاورجان، با همکاری آموزش و پرورش مراسم زیارت امام مهربانی‌ها را با حضور دانش آموزان در مدارس ولایت وسعدی برگزار کردند.؛

.:
به گزارش نیوز فلاورجان ؛ به مناسبت بزرگداشت اعیاد شعبانیه، کانون خدمت رضوی شهرستان فلاورجان با همکاری آموزش و پرورش مراسم زیارت امام مهربانی‌ها را با حضور دانش آموزان برگزار کرد.

این برنامه در مدارس در ولایت وسعدی
برگزار شد و خادمیاران رضوی خواهروبرادر حاملان پرچم متبرک حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام در میان اشک و شوق دانش‌آموزان، اولیا و مسئولان مدرسه، با استقبال رسمی دانش‌آموزان در جایگاه حضور یافتند.

در این مراسم باشکوه که مسئولان مدرسه از قبل با همکاری انجمن اولیا و مربیان برنامه‌های آن را تدارک دیده بودند، پس از قرائت قرآن و صلوات خاصه امام هشتم علیه السلام، مولودی خوانی و سرود حماسی “سلام فرمانده” توسط تمامی دانش‌آموزان حاضر به زیبایی همخوانی شد.
در پایان این مراسم از کلیه شرکت کنندگان
بااهدای نمک ونبات تبرک رضوی پذیرایی گردید

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51149 توسط reza ghasemi و در روز سه شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت 20:12:37
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 51145
12 / 12 / 1401 - 15:26

درگذشت پدر دو شهید درقهدریجان

حاج محمدعلی جمالی قهدریجانی پدر شهیدان اسماعیل و محمدرضا جمالی دار فانی را وداع گفت. ؛

به گزارش نیوز فلاورجان مرحوم حاج محمدعلی جمالی پدر شهیدان جمالی در ۸۷ سالگی بر اثر کهولت سن و بیماری درگذشت و امروز پیکرش تشییع ودر گلزار شهدای قهدریجان فلاورجان به خاک سپرده شد.

اسماعیل جمالی متولد سال ۱۳۴۴، هفتم مهر سال ۱۳۶۰ در عملیات ثامن الائمه (شکست حصر آبادان) و محمدرضا جمالی متولد سال ۱۳۳۸ چهارم اسفند سال ۶۲ در عملیات خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسیدند

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 51145 توسط press و در روز جمعه ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت 15:26:06
© Copyright 2023 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر