شماره : 48128
۱ / ۱۱ / ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰

معنی اصطلاحات رایج هتلی

آگاهی از معنی اصطلاحات رایج هتلی سبب می‌شود مسافران در هنگام رزرو هتل امکانات هتل‌ها را با تسلط بیشتری بررسی کنند و در زمان اقامت در هتل به بهترین شکل از خدمات مورد نیاز خود بهره‌مند شوند.؛

 

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی. عموما زمانی که به سفر فکر می‌شود بیشتر سیاحت، زیارت، دیدن اقوام و انجام امور کاری و درسی مد نظر قرار می‌گیرد و کمتر به این موضوع توجه می‌کند که سفر می‌تواند از ابتدا تا انتها آموزنده باشد و جهان‌بینی انسان را گسترش دهد. در همین زمینه در این مطلب به آموزش اصطلاحاتی می‌پردازیم که واجب است هنگام رزرو هتل از آن‌ها اگاه باشیم. آگاهی از معنی اصطلاحات رایج هتلی سبب می‌شود مسافران در هنگام رزرو هتل امکانات هتل‌ها را با تسلط بیشتری بررسی کنند و در زمان اقامت در هتل به بهترین شکل از خدمات مورد نیاز خود بهره‌مند شوند.

چک‌ این (Check-in)

چک این به ورود به هتل و ساعت تحویل اتاق گفته می‌شود. ساعت ورود و تحویل اتاق در بیشتر هتل‌ها معمولا ساعت ۱۲ یا ۲ بعداظهر است. وقتی وارد هتل می‌شوید، مدارکتان را تحویل می‌دهید، کمی منتظر می‌شوید و اتاق را در ساعت مشخصی به شما تحویل می‌دهند.

چک اوت (Checkout)

همانطور که از عنوان چک اوت مشخص است این اصطلاح به زمانی اشاره دارد که مدت رزرو به پایان رسیده و باید اتاق‌ تحویل شود. ساعت چک اوت در بیشتر هتل‌ها ۱۲ ظهر است. بعد از خارج شدن از اتاق‌تان و تحویل آن، مسئول مربوطه، اتاق را چک می‌کند تا همه چیز مرتب باشد.

نیم شارژ

گاهی اوقات مسافران زودتر از ساعت «چک این» به هتل می‌رسند و یا می‌خواهند دیرتر از ساعت ۱۲ اتاق را تحویل دهند، در این موارد راهکاری با عنوان «نیم‌شارژ» وجود دارد. مسافر در این شرایط می‌تواند با هتل هماهنگ و هزینه جداگانه‌ای را پرداخت کند که همان نیم‌شارژ است.

مینی‌بار

به یخچال کوچکی‌ که در اتاق هتل وجود دارد مینی‌بار گفته می‌شود و مسافر می‌تواند از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌هایی که در آن قرار داده شده استفاده کند..

 

 

روم‌سرویس

اصطلاح روم سرویس موقعی به کار می‌آید که مسافر در طول شبانه‌روز تشنه یا گرسنه شود و بخواهد غذا و چای را در اتاق خودش میل کند. در این شرایط کافی‌ست یک تماس با قسمت مربوطه بگیریم تا خوراکی یا نوشیدنی در اتاق‌مان سرو شود.

فولبرد

اصطلاح فولبرد یعنی اینکه می‌توان با همان هزینه‌ پرداخت شده برای رزرو هتل، سه وعده صبحانه، ناهار و شام را میل کرد.

هافبرد

زمانی که یک هتلی اعلام می‌کند که هافبرد است، یعنی جدا از صبحانه، فقط یکی از وعده‌های ناهار و شام را می‌توانید بدون پرداخت هزینه اضافه، میل کنید.

لاندری

این بخش در حقیقت خشکشویی هتل است. اگر هتلی بگوید که خدمات لاندری به مهمانانش ارائه می‌کند به این معناست که لباس‌های مهمانان به درخواست آنها جمع‌آوری و برای شستشو و اتو به بخش لاندری یا خشکشویی منتقل می‌شود.

Cip

Cip، خدماتی مخصوص افراد سرشناس تجاری است. انتقال مهمان از پای پرواز تا هتل با تشریفات خاص و پذیرایی ویژه از او در بدو ورود به هتل به صورت بوفه کامل، از جمله خدمات cip است. این خدمات در همه هتل‌های ایران انجام نمی‌شود و مختص به هتل‌های خاصی‌ست. خدمات cip، شبیه به خدمات vip است و فقط در بحث تامین امنیت با آن تفاوت دارد. گذاشتن میوه و دسته‌گل در اتاق و چینش اتاق به دلخواه مسافر از جمله خدمات ویژه است.

مسافران با آگاهی از این اصطلاحات در انتخاب هتلی که دارای امکانات مورد نظرشان باشد موفق‌تر خواهند بود. در همین راستا از شما دعوت می‌شود برای رزرو هتل به وب‌سایت یا اپلیکیشن اسنپ ‌‎تریپ که امکانات هتل‌ها را به صورت کامل و دقیق در اختیار قرار داده است، مراجعه کنید.

در وبلاگ اسنپ تریپ لیست کامل‌تری از اصطلاحات رایج  هتلی نظیر بوفه، سرویس اضافه، خدمات خانه‌داری، خدمات نگهداری از کودک و ترانسفر ارائه و توضیح داده شده است.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 48128 توسط press و در روز چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۰:۲۹
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48116
۲۲ / ۱۰ / ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴

با حضور بخشدار بخش مرکزی شهرستان ؛

خانه هلال روستای دشتچی افتتاح شد

خانه هلال احمر روستایی شهرستان فلاورجان با هدف توانمند سازی اهالی برای مواقع حساس و بحرانی در روستای دشتچی این شهرستان افتتاح شد

به گزارش نیوز فلاورجان با حضور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فلاورجان و بخشدار بخش مرکزی شهرستان ودهیار وجمعی از مسئولین محلی روستای دشتچی خانه هلال در روستای دشتچی بخش مرکزی ‌ افتتاح شد.


مجتبی بصیری نژاد در آیین افتتاحیه اظهار داشت: راه اندازی خانه‌های هلال در محلات شهری، بخش‌ها و روستاها فرصت مناسبی برای اشاعه اهداف این جمعیت است
وی در ادامه با بیان اینکه جمع آوری کمک‌های داوطلبانه و مردمی، فعالیت‌های آموزشی،آماده سازی و هدایت فعالیت‌های جوانان داوطلب از دیگر مزیت‌های خانه هلال است. افزود :تقویت و توسعه خانه‌های هلال موجب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله با آسیب‌ها و کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان فلاورجان افزود: هدف اصلی از توسعه خانه‌های هلال اخمر ، برگزاری دوره‌های آموزش همگانی کمک‌های اولیه، آمادگی در برابر مخاطرات در شهرستان‌ها و مناطق روستایی است تا با توانمندسازی و آمادگی جوامع محلی در امر امدادرسانی در زمان حوادث و سوانح تا رسیدن نیروهای امدادی هر فرد امدادگر خانواده خود باشد.
وی در پایان افزود :با همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان تا پایان سال، هشتاد درصد از روستاها و شهر های شهرستان فلاورجان دارای خانه هلال می‌شوند.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 48116 توسط press و در روز دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۴:۱۹
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48057
۲ / ۱۰ / ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳

وزیر کشور با تبدیل روستاهای اشترجان و مینا دشت به شهر موافقت کرد

دکتر رحمانی فضلی در ابلاغیه ای به استاندار اصفهان با تبدیل روستاهای اشترجان و مینا دشت به شهر در تابعیت شهرستان فلاورجان موافقت کرد.

به گزارش نیوز فلاورجان به نقل پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در ابلاغیه دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور به رضایی استاندار اصفهان آمده است؛ در اجرای ماده ۱ قانون اصلاح موادی از قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری و با توجه به مطالعات کارشناسی با پیشنهاد آن استانداری مبنی بر تبدیل تبدیل روستاهای اشترجان و مینا دشت به شهر در تابعیت شهرستان فلاورجان موافقت می شود.
همچنین وزیر کشور خطاب به استاندار اصفهان آورده است تاسیس و راه اندازی شهرداری موکول به صدور حکم بعدی خواهد بود.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 48057 توسط press و در روز سه شنبه ۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۳:۰۶
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48054
۱ / ۱۰ / ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۱

کشف ۲۰ فقره سرقت سیم برق در “فلاورجان”

فرمانده انتظامی شهرستان “فلاورجان” از دستگیری یک سارق سیم برق و کشف ۲۰ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش نیوز فلاورجان سرهنگ “ایرج کاکاوند” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت : در پی وقوع چندین فقره سرقت کابل وسیم برق در شهرستان فلاورجان شناسایی ودستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران کلانتری ۱۱ این فرماندهی پس از انجام اقدامات تخصصی موفق شدند یک سارق را در ارتباط با این سرقت ها شناسایی و دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان اظهار داشت: متهم دستگیر شده هنگامی که با مستندات پلیس روبرو شد به ۲۰ فقره سرقت سیم و کابل برق در شهرستان فلاورجان و فروش اموال به یک مالخر اعتراف کرد.

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری مالخر پرونده بیان داشت: متهمان این پرونده پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

سرهنگ کاکاوند از شهروندان خواست، در صورت قطع ناگهانی برق یا مشاهده بالا رفتن فردی از ستون های سیم برق حتما با سامانه ۱۱۰ پلیس تماس و موضوع را اعلام کنید.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 48054 توسط press و در روز دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۱:۳۳
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48043
۲۳ / ۹ / ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۸

حضور سردار فدا در مراسم افتتاح پایگاه بسیج در شرکت کالیوز

در آیینی با حضور  سردار مجتبی فدا  فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان  پایگاه مقاومت بسیج سردار شهید علی منتطرین درشرکت کالیوز واقع در  منطقه شهرک صنعتی اشترجان افتتاح و فعالیت خود را آغاز نمودند

در آیینی با حضور  سردار مجتبی فدا  فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان  پایگاه مقاومت بسیج سردار شهید علی منتطرین درشرکت کالیوز واقع در  منطقه شهرک صنعتی اشترجان افتتاح و فعالیت خود را آغاز نمودند

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 48043 توسط press و در روز یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۸:۵۳
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48039
۲۳ / ۹ / ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳

افتتاح پایگاه بسیج سردار شهید علی منتظرین در شهرک صنعتی اشترجان

در آیینی پایگاه مقاومت بسیج سردار شهید علی منتطرین در منطقه شهرک صنعتی اشترجان افتتاح و فعالیت خود را آغاز نمودند

به گزارش نیوز فلاورجان به نقل بسیج کارگران و کارخانجات
شهرستان فلاورجان  ، با حضور سردار فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) ،سرهنگ مهرابی رئیس سازمان بسیج کارگری استان اصفهان ، سرهنگ فصیحی فرماندهی ، و سرهنگ اشوری جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج فلاورجان ،شورای عالی کار اصفهان، رئیس و اعضای هیات اندیشه ورز بسیج کارگری فلاورجان و ریاست ادارات صنعت معدن و تجارت،کار و رفاه اجتماعی
و جمعی از مدیران و مسئولین شرکت کالیوز پایگاه مقاومت بسیج سردار شهید سید علی منتظرین افتتاح و شروع به فعالیت نمود .

در این مراسم سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه حضرت صاحب الزمان (عج) اصفهان با ادای احترام و گرامیداشت ، یاد و خاطره شهدای والامقام هشت سال دفاع مقدس و انقلاب گفت: ما جنگیدیم و انقلاب کردیم که خودمان با وجود مشکلات زیادی که داریم سرنوشت خود را رقم بزنیم که باعث سربلندی و عزتمان خواهد شد .

وی با بیان اینکه بسیجی بودن صرفا شعار و پوشیدن لباس بسیجی و گشت زدن نیست، افزود:
تفکر و فرهنگ بسیجی ظرفیتی است که نظام ،انقلاب و جمهوری اسلامی را در مقابل چالش ها و موانعی مثل حضور منافقین و گروهک ها بیمه خواهد کرد.

سردار فداء در ادامه بیان کرد: هدف امروز ما از افتتاح پایگاه مقاومت بسیج تحقق شعار سال ، جهش تولید است و این شاخصه و فرهنگ باید پیگیری و دنبال شود که در صورت تحقق پیشرفت کشور را همراه دارد که این امر با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گسترش روحیه و تفکر بسیجی میسر می گردد‌ .

فرمانده سپاه صاحب الزمان استان اصفهان خطاب به بسیجیان و مسئولین حاضر در جلسه بیان داشت: ما باید با بررسی
حماسه و ایثار و جانفشانی های شهدای گرانقدر، مطالعه زندگی نامه و وصایای شهدا در سال های دفاع مقدس، در مسائل کاری و زندگی از انها کمک بگیریم و قدردان شهدا  باشیم.

سردار فداء با بیان اینکه امروز با در جامعه با مشکلات زیادی مواجه هستیم گفت: تعداد بسیاری از این مشکلات به سوء مدیریت برخی از مدیران و همچنین بی توجهی به توانایی جوانان برمی گردد.
وی با اشاره به ماجرای شهادت ، شهید طهرانی مقدم افزود: اعتماد ما به جوانانی مثل شهید طهرانی مقدم که با ساخت موشک و مهندسی معکوس ، قدرت بازدارندگی ایران را به دشمن بویژه آمریکایی ها نشان داد، زیراکه آمریکا همیشه به دنبال این بوده که از طریق برجام ۲ و ۳ قدرت و ظرفیت موشکی ما را محدود کند ولی روحیه و تفکر بسیجی تنها عامل موفقیت ما در مقابل تجهیزات عظیم آنها بوده است.
فرمانده سپاه صاحب الزمان استان اصفهان، در پایان تشریح کرد،: ان شالله با صبر و حوصله ، تعامل، همکاری و همدلی بتوانیم در سطح منطقه، جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم هر چند امروزه ما توانسته ایم گام های بلندی را برداشته و برخلاف کشورهایی نظیر عربستان ، عراق و … تمام نقشه های دشمن را در منطقه خنثی کنیم انها نیز امکان جنگ دیگری ندارند و نخواهند داشت .

شایان ذکر است ،در شرکت تولیدی کالیوز انواع لامپ‌های ال‌ای دی و آیفون‌های صوتی و تصویری با کیفت بالا تولید می‌شود و زمینه اشتغال برای ۹۰ نفر به صورت مستقیم فراهم شده است.

همچنین سردار فداء از روند فعالیت این شرکت بازدید و از تابلوی پایگاه بسیج سردار شهید سید علی منتظرین رونمایی و حکم فرماندهی پایگاه به برادر شهید اهدا نمودند.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 48039 توسط press و در روز یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۳:۰۴
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48031
۲۰ / ۹ / ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳

بررسی سودآوری پروژه برلیان و نمودار نوسان قیمت امتیاز آن

شرایط پیش فروش پروژه برلیان به این صورت است که بابت هر متر آن برای اعضای اولیه تعاونی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به صورت علی الحساب و قطعی واریزی در نظر گرفته شده است و اقساط باقی مانده به صورت پرداختی هایی در ماه های ۲۵/۰۶/۹۸ و ۰۵/۱۱/۹۸ و ۰۵/۰۳/۹۹ و ۲۰/۰۷/۹۹  و ۰۵/۱۱/۹۹ و ۰۵/۰۳/۴۰۰  و ۲۰/۰۷/۴۰۰ و ۰۵/۱۱/۴۰۰ و ۰۵/۱۱/۴۰۰ و ۰۵/۰۳/۴۰۱ و  ۲۰/۰۷/۴۰۱ و  ۰۵/۱۱/۴۰۱ می باشد

بررسی سودآوری پروژه برلیان و نمودار نوسان قیمت امتیاز آن

پروژه برلیان در منطقه ۲۲ اجرا می شود، منطقه ۲۲ تهران که با دریاچه چیتگر آن را می شناسیم، یکی از خوش آب و هوا ترین مناطق تهران است که بسیاری از جاذبه ‌های گردشگری و طبیعی در آن وجود دارد همچنین وجود فضای سبز زیادی که در این منطقه به وجود آمده است موجب شده تا فضای کلی این منطقه با فضای شهری تهران متمایز کرد. در گذشته این منطقه چندان اهمیتی نداشت و انبوه سازان و برج سازان ترجیح می دادند که پروژه‌ های خود را در مناطق دیگری بسازند اما با ایجاد بزرگراه ها و اتوبان ها به منطقه ۲۲ تهران و دریاچه چیتگر، دسترسی افراد این منطقه به مرکز شهر بسیار آسان شد و همین موضوع توجه انبوه سازان را توجه کرد تا انواع پروژه های مسکونی و تجاری خود را در اطراف دریاچه چیتگر ایجاد کنند با ساخت انواع پروژه های مختلف تجاری مسکونی و تفریحی در اطراف دریاچه چیتگر تمامی املاک منطقه ۲۲ تهران پیشرفت قابل توجهی داشتند و هنوز هم که هنوز است هر ملکی در این منطقه ساخته شود همانند پروژه برلیان، سود دهی قابل توجهی به مرور زمان خواهد داشت و قیمت آن بالا خواهد رفت، همانطور که در نمودار نوسان قیمت پروژه‌ های منطقه ۲۲ تهران و پروژه برلیان پیشرفت قابل توجهی را می ‌بینیم، در آینده نیز همین پیشرفت تداوم خواهد داشت زیرا بسیاری از انبوه سازان و سرمایه گذاران تمرکز خود را روی آباد سازی این منطقه و ایجاد پروژه های خود در این منطقه گذاشته اند.

پروژه برلیان در شهرک مروارید شهر واقع شده است که یکی از بهترین مناطق، در منطقه ۲۲ تهران می باشد و در شهرک گلستان واقع شده است، این شهرک به بزرگراه همت دسترسی آسانی دارد به همین خاطر املاک این منطقه ارزش می ‌یابند. پروژه برلیان یکی از پروژه های بسیار مهم در این منطقه است که شما می توانید با سرمایه گذاری در خرید این پروژه در مدت زمان بسیار کوتاهی سود قابل توجهی را داشته باشید.

شرایط پیش فروش پروژه برلیان به این صورت است که بابت هر متر آن برای اعضای اولیه تعاونی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به صورت علی الحساب و قطعی واریزی در نظر گرفته شده است و اقساط باقی مانده به صورت پرداختی هایی در ماه های ۲۵/۰۶/۹۸ و ۰۵/۱۱/۹۸ و ۰۵/۰۳/۹۹ و ۲۰/۰۷/۹۹  و ۰۵/۱۱/۹۹ و ۰۵/۰۳/۴۰۰  و ۲۰/۰۷/۴۰۰ و ۰۵/۱۱/۴۰۰ و ۰۵/۱۱/۴۰۰ و ۰۵/۰۳/۴۰۱ و  ۲۰/۰۷/۴۰۱ و  ۰۵/۱۱/۴۰۱ می باشد و برای واحد های با متراژ های مختلف، متفاوت است به طور مثال برای واحد های ۹۵ متری این اقساط به صورت دو قسط ۵۰ میلیونی در ماه های اول و در ماه های بعدی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون است و برای واحد های ۱۲۷ متری به صورت دو قسط ۶۰ میلیونی در ماه های اول و در ماه های بعدی بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون است  و برای واحدهای ۱۳۱ متری به صورت دو قسط ۶۵ میلیونی در ماه های اول و در ماه های بعدی بین ۴۵ تا ۵۵ میلیون  می باشد، شما با سرمایه گذاری در پروژه برلیان بهترین موقعیت را برای خرید یک ملک مسکونی مناسب و با موقعیت رو به پیشرفت کسب کرده اید.

بررسی اعتبار پروژه برلیان

اعتبار هر پروژه به سازنده ی آن و موقعیت مکانی آن ملک و اعتبار قرارداد خرید آن بر می‌گردد که باید از موسسه یا مکانی معتبر خریداری گردد. موقعیت مکانی پروژه برلیان در شهرک مروارید شهر واقع شده است که یکی از بهترین مناطق و موقعیت ها در منطقه ۲۲ تهران می باشد و از طرفی سازنده و شرکت اجرا کننده ی این پروژه (پروژه برلیان )، شرکت انبوه سازان مهر آفرین است که سابقه ساخت چندین پروژه معتبر دیگر را در رزومه کاری خود دارد و به تازگی برج الماس را نیز در این شهرک ( شهرک مروارید شهر ) ساخته است. این شرکت انبوه سازی معتبر در زمینه ساخت و ساز بسیار قوی می باشد و سازه های او تا به امروز کمترین میزان خسارت را داشته اند. قرارداد فی مابین مشتری و تعاونی به صورت قطعی انجام می شود و تمامی واحد های خریداری شده و پیش فروش شده دارای دفترچه مالکیت هستند که شما می توانید قرارداد خود را به صورت قطعی در دفتر تعاونی دریافت کنید.

 

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 48031 توسط press و در روز پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳:۰۴
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48024
۱۷ / ۹ / ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲

ابطال مجوز فعالیت دفتر مشاوره شغلی و کاریابی در شهرستان فلاورجان

مجوز فعالیت دفتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی فلات ایران به مدیریت آقای حمید رضا بقولی در شهرستان فلاورجان باطل شد.

به گزارش نیوز فلاورجان مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان خبر داد: مجوز فعالیت دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی داخلی نوآور به مدیریت خانم سیده بتول داودی در شهرستان سمیرم و کاریابی داخلی فلات ایران به مدیریت آقای حمید رضا بقولی در شهرستان فلاورجان باطل شد.

حسین باقری با اعلام این خبر افزود با عنایت به مصوبه جلسه مورخ ۹۹/۰۹/۱۵ هیات ماده ۹ استان و به دلیل عدم فعالیت دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های غیردولتی داخلی نوآور و فلات ایران در استان اصفهان، مجوز فعالیت دفاتر کاریابی مذکور لغو گردید.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 48024 توسط press و در روز دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۲:۱۵
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48021
۱۷ / ۹ / ۱۳۹۹ - ۹:۴۹

کشف ۲۰ میلیارد ریال داروی دام و طیور در “فلاورجان”

جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف محموله داروی دام و طیور به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در بازرسی از یک انبار خبر داد.

به گزارش نیوز فلاورجان سرهنگ “محمدرضا هاشمی فر” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان “فلاورجان” با انجام اقدامات اطلاعاتی مطلع شدند فردی محموله  داروی دام و طیور را به صورت قاچاق در انباری دپو کرده و قصد توزیع آنها را دارد که بلافاصله وارد عمل شدند.

وی افزود: پس از انجام هماهنگی های لازم یک گروه از ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان “فلاورجان” همراه با ماموران اداره “صمت” و دامپزشکی این شهرستان به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند در بازرسی از آنجا۲۳ هزار و ۷۷۱ عدد انواع داروی قاچاق دام و طیور را کشف کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به دستگیری یک نفر در ارتباط با این پرونده بیان داشت: ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان مربوطه ۲۰ میلیارد ریال اعلام شده است.

سرهنگ هاشمی فر از تحویل متهم به مراجع قضائی خبر داد و خاطر نشان کرد: هر گونه فعالیت در زمینه کالای قاچاق باعث رکود اقتصادی و افزایش تورم در کشور می شود که از عموم مردم تقاضا می شود در این خصوص با پلیس تعامل و همکاری داشته باشند و اخبار مربوطه را در اسرع وقت از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ اطلاع دهند.

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 48021 توسط press و در روز دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۹:۴۸
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48017
۱۵ / ۹ / ۱۳۹۹ - ۹:۲۵

دستگیری سارق خودروهای پراید در شهرستان فلاورجان

جانشین فرمانده انتظامی استان ، از دستگیری سارق خودروهای پراید در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان نجف آباد و اعتراف وی به ۲۵ فقره سرقت خبر داد.

به گزارش نیوز فلاورجان سرهنگ” محمدرضا هاشمی فر” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت خودروی پراید و شکایت مال باختگان به پلیس شهرستان نجف آباد رسیدگی به این نوع سرقت در دستور کار ویژه کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات علمی و تخصصی خود و استفاده از پایش های تصویری و اقدامات هوشمندانه سرانجام هویت فردی که اقدام به این گونه سرقت ها می کرد را به دست آوردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه متهم درشهرستان فلاورجان به سر می برد از دستگیری وی خبر داد و گفت: وی پس از دستگیری در مواجه با مدارک و مستندات پلیس به ۲۳ فقره سرقت پراید و ۲ فقره سرقت داخل خودرو در شهرستان فلاورجان اعتراف کرد.

سرهنگ هاشمی فر بیان داشت: متهم در ادامه اعترافات خود به اوراق کردن و فروش قطعات خودروهای مسروقه با همدستی یکی از دوستانش اشاره کرد که با راهنمایی های وی، فرد مذکور نیز دستگیر شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: با اعترافات صریح متهمان به بزه ارتکابی پرونده تشکیل و این افراد برای رسیدگی قانونی به جرایم خود تحویل مراجع قضائی شدند.#

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 48017 توسط press و در روز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۵:۴۱
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48014
۱۳ / ۹ / ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸

دستگیری چهار حفار غیرمجاز اشیا تاریخی در روستای دارگان بخش پیربکران

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فلاورجان از دستگیری چهار حفار غیرمجاز اشیا تاریخی با همکاری پلیس آگاهی و یگان حفاظت میراث‌فرهنگی شهرستان خبر داد.

به‌گزارش نیوز فلاورجان ، حافظ کریمیان امروز ۱۲ آذرماه با اعلام این مطلب گفت: «شب گذشته، با پیگیری و هماهنگی پلیس آگاهی و یگان حفاظت میراث‌فرهنگی شهرستان، طی یک عملیات برنامه‌ریزی شده، در یکی از خانه‌های قدیمی روستای دارگان از توابع بخش پیربکران چهار حفار غیرمجاز در حین حفاری دستگیر شدند.»
او افزود: «این حفاران در بخشی از این خانه اقدام به حفر دوحلقه چاه به‌منظور کشف اشیا تاریخی کرده بودند که با اشراف اطلاعاتی پلیس آگاهی و با همکاری یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان، در اقدامی به موقع هر چهار نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند، همچنین آلات و ادوات مورد استفاده این حفاران غیر مجاز نیز به نفع دولت ضبط شد.»
کریمیان تاکید کرد: «روستای دارگان از جمله روستاهای تاریخی و بسیار زیبا شهرستان فلاورجان است که در نزدیکی کوه قلعه بزی در ساحل رودخانه زاینده رود قرار دارد. این روستا دارای یک مسجد و چندین خانه تاریخی ارزشمند است که متاسفانه در سال‌های گذشته انجام حفاری‌های غیر مجاز در بناهای قدیمی منطقه گسترش پیدا کرده بود، که امید می‌رود با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و اقدام‌های قضایی شایسته، قدمی به‌منظور بازدارندگی و جلوگیری از روند رو به رشد حفاری غیر مجاز در منطقه برداشته شود.»

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 48014 توسط press و در روز پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۸:۵۹
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48009
۱۲ / ۹ / ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰

حجت‌الاسلام فرهنگ رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان شد

طی حکمی از سوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، حجت‌الاسلام فرهنگ به‌عنوان رئیس جدید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان منصوب شدند.

به گزارش نیوز فلاورجان ، روز گذشته ۱۱ آذرماه ۱۳۹۹ طی حکمی از سوی حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، حجت‌الاسلام فرهنگ به‌عنوان رئیس جدید شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان اصفهان منصوب شدند.

 

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 48009 توسط press و در روز چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۰:۵۲
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 48003
۸ / ۹ / ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فلاورجان گفت:؛

سی‌و‌یکمین اثر ملی فلاورجان به واحد خدمات گردشگری تبدیل می‌شود

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فلاورجان از تغییر کاربری برج کبوتر روستای “رارا” به عنوان سی‌و‌یکمین اثر ملی ثبت شده فلاورجان به واحد خدمات‌رسان گردشگری در این روستا خبر داد.

به‌گزارش نیوز فلاورجان حافظ کریمیان با اعلام این مطلب گفت: «با توجه به وجود نزدیک به ۵۰۰ اثر و مجموعه تاریخی در این شهرستان، در تلاش هستیم تا ضمن تسریع در روند ثبت ملی این آثار، با یافتن کاربری مناسب برای آنها، به حفاظت دائم این آثار تاریخی یاری‌رسانی کنیم.»
او افزود: «عمدتا در منابع تاریخی و کتب گردشگری، فلاورجان را با نام شهر کبوترخانه‌ها می‌شناسند، روی همین اصل همکاران این اداره تا کنون نزدیک به ۱۵۰ کبوترخانه در این شهرستان شناسائی کرده‌اند که عمدتا در زمین‌های کشاورزی و در حاشیه و یا پیرامون رودخانه زاینده‌رود قرار دارند.»
کریمیان با اشاره به ثبت ملی برج کبوترخانه روستای “رارا” تاکید کرد: «برج کبوترخانه “رارا” با پلانی مدور به قطر ۸/۷ متر و ارتفاع ۱۲/۸ مترمربع بر روی یک تپه طبیعی در میانه بافت روستای “رارا” واقع شده که به‌عنوان سی‌و‌یکمین اثر ثبتی شهرستان شناخته می‌شود.»
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فلاورجان گفت: «این برج با خشت بنا شده و ساختار آن به‌صورت “دو اشکوب” طراحی شده و با دو پلکان زیبا و مارپیچ به بام بنا متصل می‌شود، همچنین پوشش فضاهای طبقه همکف شامل تاق‌های آهنگ با خیز کم است که در میانه هر تاق نورگیری مدور تعبیه شده و در پشت‌بام نیز مناره زیبائی با پوشش گنبدین وجود دارد که در میانه آن فلفل‌دانی آجری قرار دارد.»
او افزود: «این مجموعه تاریخی همراه با محوطه پیرامون که در روستای “رارا” قرار دارد که به‌عنوان اولین مجموعه تاریخی در این روستا در حال تغییرکاربری و تبدیل به یک سفره‌خانه سنتی است، تا از این طریق ضمن حفاظت از این بنای باارزش تاریخی، اقتصاد مردم روستا نیز از منظر گردشگری پس از پایان شیوع بیماری کرونا محقق شود.»

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 48003 توسط press و در روز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۳:۰۲
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 47998
۸ / ۹ / ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

سردار سلامی: انتقام از عاملان ترور شهید فخری‌زاده در دستور کار قرار گرفت

فرمانده‌کل سپاه پایداران انقلاب اسلامی گفت: انتقام و مجازات سخت از عاملان ترور شهید فخری‌زاده در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش نیوز فلاورجان در پی شهادت دانشمند برجسته و پاسدار رشید انقلاب اسلامی “دکتر محسن فخری‌زاده” رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و از اساتید سرآمد و شاخص دانشگاه جامع امام حسین (علیه السلام)، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی با محکومیت شدید این جنایت تصریح کرد: این‌گونه جنایات در عزم و اراده ایرانیان برای تداوم این مسیر پرشکوه و اقتدارآفرین خللی ایجاد نخواهد کرد و انتقام و مجازات سخت از عاملان آن در دستور کار قرار گرفته است.

متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت مظلومانه دانشمند برجسته و پاسدار رشید انقلاب اسلامی “دکتر محسن فخری‌زاده” رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع؛ از دانشمندان زبده و شاخص عرصه صنایع راهبردی کشور و اساتید سرآمد و نامدار دانشگاه جامع امام حسین(ع) و جامعه علمی ایران در جنایت تروریستی طراحی و هدایت شده توسط رژیم جعلی، تروریست و کودک‌کش صهیونیستی را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدّ ظلّه العالی)، خانواده مکرم آن شهید، ملت شریف و مجاهد ایران و آحاد همکاران و همسنگران وی تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم.

بی‌شک مجاهدت‌ها و تلاش‌های ارزنده و غرورانگیز آن شهید ارجمند در حوزه صنعت دفاعی و دیگر حوزه‌های راهبردی کشور و نیز عرصه مقابله با ویروس کرونا در حافظه تاریخی این سرزمین ماندگار و الهام‌بخش تربیت‌یافتگان مکتب امامین انقلاب اسلامی و فرزندان ملت ایران در دانشگاه‌ها و مراکز عالی علم و فن‌آوری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلق افتخارات و پیشرفت‌های شگفت‌آور دیگر در آینده پیشِ‌رو خواهد بود.

دشمنان کوردل ملت ایران به‌ویژه طراحان، عاملان و حامیان این جنایت نیز بدانند این‌گونه جنایات در عزم و اراده ایرانیان برای ادامه این مسیر پرشکوه و اقتدارآفرین خللی ایجاد نخواهد کرد و انتقام و مجازات سخت از آنان در دستور کار قرار گرفته است.

 

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 47998 توسط press و در روز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۰:۲۴
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 47992
۳ / ۹ / ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۱

۶۰ قرارگاه حافظان سلامت در شهرستان فلاورجان راه‌اندازی شد

فرمانده سپاه شهرستان فلاورجان ضمن اشاره به تشکیل طرح قرارگاه سلامت با محوریت مسجد عنوان کرد : در این طرح از ظرفیت امام جماعت ، هیئت امنای مساجد ،کانون‌های فرهنگی بسیج، بسیج خیرین استفاده شده است

به گزارش نیوز فلاورجان به نقل بسیج فلاورجان ، سرهنگ پاسدار جواد فصیحی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فلاورجان به مناسبت هفته بسیج در نشست خبری که با اصحاب رسانه برگزار گردید اذعان داشت : بسیج یادگار فرمانی الهی است که امام خمینی (ره) آن را صادر فرمودند که ما نقش‌آفرینی آن را در همه عرصه‌ها دیدیم مخصوصاً دفاع مقدس و بسط و گسترش تفکر بسیجی که امروز در سطح کشور و دنیا داریم و آن عدالت‌خواهی که در سطح دنیا و کشورهای منطقه هست نتیجه همان صدور انقلاب اسلامی ایران با تفکر بسیجی است.

وی درادامه اذعان داشت : امسال با توجه به شرایط خاصی که در کشور به دلیل شیوع کرونا وجود دارد شعار امسال، بسیج پیشرو خدمت و امیدآفرین نام گذاری شده است و برنامه های هفته دفاع مقدس عبارت اند از معنویت و سلامت ،بسیج فرزند مسجد وخادم مردم بودن، بسیج مطالبه گر وعدالت‌خواه ،بسیج سبک زندگی ایرانی و اسلامی، بسیج انقلابی و ولایی.

جواد فصیحی با اشاره به تمدن‌سازی بسیج نیروی مقاومت ملت ایران گفت : کارهای خوبی در قالب کمک‌های مؤمنانه با فعال شدن گروه‌های جهادی قرارگاه حافظان سلامت در شهرستان انجام شده است که در سطح شهرستان ۶۰ قرارگاه سلامت تشکیل دادیم که ازهمه ظرفیت‌های محلات استفاده کردیم و دراین طرح محوریت با مسجد می باشد که از ظرفیت امام جماعت ، هیئت امنای مساجد ،کانون‌های فرهنگی بسیج، بسیج خیرین استفاده شده است که با فعال شدن این قرارگاه ها بتوانیم حلقه‌های بیماری منحوس بیماری کرونا را قطع کنیم .

و ی در ادامه خاطر نشان کرد: حضور شهرداران بخشداران امام‌جمعه و امام جماعت های محترم فرماندار دهیاران وشبکه بهداشت و درمان در این قرارگاه حضور فعال پیدا کردند که وظیفه اصلی این قرارگاه آموزش عمومی است که با آموزش دادن با چاپ پوستر ، چهره به چهره ،چاپ بنرها ، تولید کلیپ های با زمان کوتاه در فضای مجازی بتوانیم این زنجیره را قطع کنیم .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فلاورجان گفت : ما از دانش آموزان محترم که در خانه هستند تقاضا داریم به‌عنوان یک مربی به خانواده‌ها تذکر بدهند و حلقه های دور همی های خانوادگی را کم کنیم که مطمئناً با این آموزش ها جلوی این بیماری گرفته خواهد شد.

ایشان به سخن ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای اشاره و افزود: بسیج بزرگ‌ترین شبکه فرهنگی و اجتماعی و نظامی در همه دنیاست یعنی ما افق دیدخود را معطوف به ایران اسلامی نمی‌کنیم و با این هدف که این تمدن ‌سازی برای ظهور حضرت حجت می باشد قدم برمی‌داریم .

وی اظهار داشت : در این هفته برنامه‌های فرهنگی خوبی پیش‌ بینی کردیم مانند اجرای گروه سرودهای خیابانی ، یادواره‌های شهدا در فضای مجازی، گروه های جهادی در همه عرصه‌ها بحصوص خدمات رسانه ای که با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضایی محدود برگزار می شود که البته ممکن است کمیت بسیاری از کارها در حد پایین باشد ولی اصولاً کیفیت‌ها را در سطح خوبی نگه داشتیم تا ترویج تفکر بسیجی انجام شود ومردم بتوانند از طریق سامانه بسیج به صورت کشوری وکانال‌های مختلف که در حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج در بستر پیام رسان سروش و ایتا قرار دارد برنامه‌های ما را دنبال کنند .

سرهنگ پاسدار جواد فصیحی در پایان خاطرنشان کرد: دیدار از خانواده شهدا به صورت تماس تلفنی و مراجعه به درب منازل ، نشست های بصیرتی باتوجه به شرایطی که الان وجود دارد و تحولات کشور و منطقه و دنیا به صورت پرسش‌ و پاسخ تحت عنوان طرح ثامن به صورت جزوه ، کلاس‌های آنلاین در بستر پیام رسان ایتا انجام می‌شود ، همایش اقتدار که به صورت رژه موتور سواری موتور سواران تک‌ نفره و به‌ صورت محدود در شهرستان انجام خواهد گرفت، دیدار با پزشکان و مدافعان سلامت که توسط بسیج دانشجویی و محلات انجام شده که این کار ادامه‌دار خواهد بود، دیدار با پیشکسوتان ‌ بسیجی همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی، آموزش کارآفرینی و نحوه استفاده از ظرفیت‌های شغلی جهت راه‌اندازی کارگاه‌ها در فضای مجازی ،فعال کردن گشت‌های رضویون برای حفظ امنیت با کمک دهیاری و بخشداری‌ها و نیروی انتظامی ، برگزاری مسابقات فرهنگی قرآنی قرائت حمد و سوره و ختم قرآن به نیابت شهدا و مراسم هایی که برای خانواده‌هایی که عزیز خود را براثر بیماری کرونا و بیماری‌های دیگر از دست داده‌اند به صورت مجازی ، از برنامه های این ناحیه می باشد .

ثبت شده در سایت نیوزفلاورجان،فلاورجان نیوز طی شماره 47992 توسط press و در روز دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۱:۳۳
© Copyright 2021 http://newsfalavarjan.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر