کد خبر : 18672
تاریخ انتشار : یکشنبه 28 شهریور 1395 - 22:12

بزرگترین اردوی طرح ولایت اصحاب رسانه استان اصفهان برگزار شود

  اولین دوره طرح ولایت بسیج رسانه استان اصفهان، همزمان با دهه ولایت، در شهر مقدس قم برگزار شد و ۷نفر از بسیجیان حوزه رسانه شهرستان  فلاورجان نیز  در این اردو حضور داشتند. در اردوی طرح ولایت اصحاب رسانه   ، سازمان بسیج رسانه سپاه استان قم با مشارکت سازمان بسیج رسانه سپاه استان اصفهان

 
اولین دوره طرح ولایت بسیج رسانه استان اصفهان، همزمان با دهه ولایت، در شهر مقدس قم برگزار شد و ۷نفر از بسیجیان حوزه رسانه شهرستان  فلاورجان نیز  در این اردو حضور داشتند.
در اردوی طرح ولایت اصحاب رسانه   ، سازمان بسیج رسانه سپاه استان قم با مشارکت سازمان بسیج رسانه سپاه استان اصفهان به صورت مشترک و با حضور بیش از  ۲۰ نفر از اصحاب رسانه استان‌ قم و بیش از  ۸۰نفر از استان اصفهان برگزار شد
هدف  برگزاری دوره ارتقای سطح بصیرتی، معرفتی و مهارتی خبرنگاران بسیجی بود که   شهرداری قم نیز میزبانی برگزاری این دوره را بر عهده گرفته بود
jkllkjkolp

در آیین افتتاحیه طرح ولایت اصحاب رسانه  معاون فرمانده سپاه استان قم در امور بسیج اقشار از فرارسیدن دهه ولایت یاد کرد و گفت: بر اساس فرمایشات بزرگان دینی عید غدیر به عنوان بزرگ‌ترین عید شیعیان باید گسترده‌تر از عید نوروز برگزار شود و اصحاب رسانه باید با فرهنگ‌سازی به رسالت خود در این عرصه عمل کنند.

احمد بیطرفان با تاکید بر اینکه امسال آغاز هفته دفاع مقدس با عید غدیر تقارن پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: امسال باید برای هفته دفاع با محوریت عید غدیر برنامه‌ریزی‌های گسترده در دستور کار قرار گیرد.

جناب سرهنگ بی طرفان   با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خطاب به مطبوعات گفت:دست اندرکاران مطبوعات باید به عموم مسایل زندگی روشن بینی و قدرت تشخیص بیشتری نسبت به دیگر مردم داشته باشند و به دیگر مردم آگاهی های لازم را بدهند.
ایشان در ادامه گفت: اصحاب رسانه باید انقلابیگری را سر لوحه کار خود قرار دهند.وی هدف دشمن را در رسانه به دنبال زدن پایه های نظام می باشد گفت:دشمن مستقیم روی دین مردم متمرکز شده و می خواهد دین را از بین ببرد.
مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه  نیز  در مراسم افتتاحیه طرح ولایت رسانه  از حکومت اسلامی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌های الهی نام برد و اظهار کرد: اینکه امام حسین(ع) حج خود را نیمه‌کاره رها کردند و به سمت کربلا رفتند، نشان می‌دهد که تشکیل حکومت اسلامی و برقراری عدل الهی از دیگر اعمال دینی واجب‌تر است.

وی با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه حفظ حکومت از دیگر واجبات دینی مهم‌تر است، اضافه کرد: انجام اعمال دینی بدون تلاش برای تشکیل حکومت اسلامی و گسترش عدل الهی بدون فایده است.

رئیس سازمان بسیج رسانه با بیان اینکه برای پوشاندن واقعه غدیر شبهات مختلفی توسط ناآگاهان مطرح شده است، تصریح کرد: افراد مدعی ولایت و اسلام بسیار هستند اما بخش قابل توجهی از آنها برای رسیدن به منفعت خود از دین و ولایت سخن می‌گویند.

وی با تاکید بر اینکه وهابیت عبادت بدون رویکرد سیاسی را ترویج می‌دهد، گفت: اینکه گفته می‌شود باید از خداوند متعال یاری جوییم یک شعار سیاسی نیست بلکه اعتقاد مردم مسلمان است.

بصیری خاطرنشان کرد: اکنون بستر در اختیار اصحاب رسانه است و باید نسبت به مشکلات و دغدغه‌های جامعه اسلامی حساس باشند، زیرا در روز قیامت عملکرد این قشر را به صورت ویژه جویا می‌شوند.

وی به برخی از ناهنجاری‌های موجود در سطح جامعه اشاره کرد و ادامه داد: رسانه نباید اسیر باندبازی شود و در عملکرد خود نگاه‌های شخصی داشته باشد.

رئیس سازمان بسیج رسانه از حضرت محمد(ص) به عنوان بزرگ‌ترین خبرنگار تاریخ یاد کرد و گفت: ایشان پیام خداوند متعال را با سرعت، دقت و به صورت کامل به مردم ارائه داده‌اند.

رضا صفری مسؤل سازمان بسیج رسانه استان اصفهان  رسیدن به رسانه طراز انقلاب اسلامی گفت:ظرفیت های استان را در بین شهرستان ها با عدالت توزیع کردیم تا تمام رسانه های تاثیر گذار محلی راقدرتمند کنیم و افکار اصحاب رسانه های شهرستانی و محلی  که تاثیرگذار هستند را بکار بگیریم تادر جهت  مدیریت جامعه گامی برداشته باشیم

مسؤول سازمان بسیج رسانه سپاه استان اصفهان در  سخنانی از تلاش دشمن برای جلوگیری از نفوذ رسانه‌ای جبهه انقلاب یاد و تصریح کرد: بسیج رسانه پرچم‌دار تشکیل جبهه انقلاب اسلامی در مقابل جریان دشمن بوده؛ طرح ولایت رسانه به دنبال ارتقای سطح مهارت‌های تخصصی و بینش‌های معرفتی بصیرتی اصحاب رسانه است تا این قشر بتواند در مقابل موج متعارض انقلاب اسلامی در کشورهای مختلف ایستادگی کند.

رضا صفری با اشاره به اینکه جایگاه فکری رسانه‌ها دچار نواقص و کاستی‌هایی شده است، گفت: برای داشتن رسانه در قالب انقلاب اسلامی باید این کاستی‌ها و نواقص برطرف شود، زیرا اکنون رسانه‌ها نتوانسته به جایگاه‌های مورد نظر برای تاثیرگذاری در سطح فراملی برسند.

در ادامه این مراسم رئیس شورای عالی قشر بسیج رسانه استان قم با اشاره به اینکه نتیجه مقاومت انقلاب اسلامی اکنون در کشورهای مختلف دنیا قابل مشاهده است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی با خون شهدا و هدایت‌های رهبر انقلاب اسلامی توانسته در حوزه‌های مختلف به دستاوردهای گسترده برسد و در عرصه رسانه هم باید اهداف مورد نظر تحقق پیدا کند که در این راستا برای ایجاد هماهنگی و همدلی میان رسانه جبهه انقلاب فرهنگی اقدامات قابل توجهی انجام شده است.

حسین محمدرضایی تحقق اقتصاد مقاومتی را نیازمند مشارکت اصحاب رسانه دانست و عنوان کرد: باید برای مقابله با کینه دشمنان برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را در جامعه اسلامی پیاده‌سازی کنیم؛ اقتصاد مقاومتی راهکارهای مطلوبی را برای برطرف کردن موانع رشد اقتصادی کشور ارائه کرده است.

در  این مراسم نیز مصطفی ملایی   عضو شورای اسلامی شهر قم اطلاعات را منشا ارتباطات دانست و عنوان کرد: ترویج گفتمان اقتصاد مقاومتی نیازمند اطلاعات است و رسانه‌ها در تامین این اطلاعات نقش قابل توجهی را بر عهده دارند؛ دشمن از بستر رسانه برای تغییر افکار عمومی کشورهای مختلف استفاده می‌کند.

مصطفی ملایی با اشاره به اینکه میان رفتار سیاسی مردم و رسانه‌ها ارتباط مشخصی وجود دارد، تصریح کرد: رسانه قدرتمند می‌تواند افکار عمومی مردم را مورد تاثیر قرار دهد و عامل اصلی این تاثیرگذاری تکرار یک تفکر و عقیده است.

این دور به مدت ۱۲ ساعت آموزشی و با سرفصل هایی چون شاخص رسانه انقلابی، تکنیک های عملیات روانی، رسانه و اقتصاد مقاومتی و امر به معروف و نهی از منکر برگزار گردید. همچنین در این دوره اصحاب رسانه از زیارت حرم حضرت معصومه (س)، زیارت مسجد مقدس جمکران  و شرکت در دعای ندبه در مسجد مقدس جمکران و دیدار با علما  بهره مند گردیدند.

گفتنی‌ست؛ اختتامیه این دوره، عصر روز جمعه در مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://eitaa.com/joinchat/2296250375Cf7848d8bdc