کد خبر : 16090
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۱
فلاورجان دیارشهدای خط شکن:

مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه فلاورجان : بر اساس مبانی قرآن دفاع از مظلومان و مستضعفان لازم است

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان”نیوز فلاورجان ” مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه فلاورجان درکلاس نورمبین به  شرح و تفسیر آیه 75 سوره نساء پرداختند. حجت الاسلام علی رئیسیان گفت:این آیه دعوت به سوی جهاد براساس تحریک عواطف انسانی می کند و می گوید:چراشما در راه خدا و در راه مردان و زنان وکودکان مظلوم

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان”نیوز فلاورجان ”

مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه فلاورجان درکلاس نورمبین به  شرح و تفسیر آیه 75 سوره نساء پرداختند.

حجت الاسلام علی رئیسیان گفت:این آیه دعوت به سوی جهاد براساس تحریک عواطف انسانی می کند و می گوید:چراشما در راه خدا و در راه مردان و زنان وکودکان مظلوم و بی دفاعی که درچنگال ستمگران گرفتار شده اند مبارزه نمی کنید،آیا عواطف انسانی شما را اجازه می دهد که خاموش باشید و این صحنه های رقت بار را تماشاکنید.

رئیسیان به فرق مستضعف وضعیف اشاره کرد و افزود: ضعیف کسی است که ناتوان است ولی مستضعف کسی است که بر اثر مظالم و ستم های دیگران دیگران تضعیف گردیده است،خوداین تضعیف ازنظرفکری،فرهنگی باشدیا از نظر اخلاقی، یا ازنظر اقتصادی ،یا ازنظرسیاسی و اجتماعی و به ترتیب تعبیرجامعی است که تمام انواع استعمار را دربرمی گیرد.

مسول نمایندگی ولی فقیه درسپاه فلاورجان با توجه به آیه 75 سوره نساء به اهداف جامع جهاد اشاره کرد وگفت:جهاد اسلامی ،با هدف الهی است و برای بدست آوردن مال و مقام ، و با منابع طبیعی و موادخام کشورهای دیگرنیست،برای تحصیل بازار مصرف،و یا تحمیل عقیده و سیاست نمی باشد بلکه تنها برای نشر اصول فضیلت و ایمان است.

وی ادامه داد:هدف انسانی،جهاداسلامی برای دفاع ازستمدیگان،زنان ومردان بال شکسته وکودکان محروم وستمدیده است.

علی رئیسیان درپایان پیام های آیه اشاره نمود وتصریح کرد :دفاع ازمستضعفان وکسانی که امکان و قدرت دفاع از خود ندارند لازم است،و خدا دعای خالصانه مستضعفان و مظلومان را اجابت نموده است ،و همچنین فرماندهی و نیروی انسانی از شرایط اساسی جهاد باستمگران است و نصرت و یاری را فقط ازخداباید طلب نمائیم.

منبع :خبرگزاری بسیج

QR: مسئول نمایندگی ولی فقیه درسپاه فلاورجان : بر اساس مبانی قرآن دفاع از مظلومان و مستضعفان لازم است
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

آخرین اخبار

پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - نیوزفلاورجان