۱۲:۳۶:۵۳ - دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 رها سازي ۱۲ پرنده وحشي درزيستگاه هاي شهرستان فلاورجان
دو پرنده سارگپه معمولي و ۱۰كبوتر جنگلي (فاخته )در طبيعت شهرستان فلاورجان رها شد.
دو پرنده سارگپه معمولي و ۱۰كبوتر جنگلي (فاخته )در طبيعت شهرستان فلاورجان رها شد. سرپرست اداره محیط زیست شهرستان فلاورجان گفت: این پرنده ها که به وسیله فردی به صورت غیر قانونی نگهداری می شد کشف و در طبیعت شهرستان فلاورجان رها شد. محمد ولید مغربی افزود: پرندگان شکاری نقشی مهم در طبیعت از جمله […]

دو پرنده سارگپه معمولي و ۱۰كبوتر جنگلي (فاخته )در طبيعت شهرستان فلاورجان رها شد.7828
سرپرست اداره محیط زیست شهرستان فلاورجان گفت: این پرنده ها که به وسیله فردی به صورت غیر قانونی نگهداری می شد کشف و در طبیعت شهرستان فلاورجان رها شد.
محمد ولید مغربی افزود: پرندگان شکاری نقشی مهم در طبیعت از جمله کنترل جمعیت جانورانی نظیر جوندگان دارند.
وی با اشاره به اینکه این گونه پرندگان به تغییرات و آلودگی های زیست محیطی بسیار حساس هستند، افزود: وجود آنها در محیط ، نشان دهنده سلامت آن محیط است.
گفتنی است، سارگپه معمولی با 50 سانتیمتر طول و رنگ متنوع پر و بال در زمره پرندگان حمایت شده است که در نواحی جنگلی با درختان پراکنده و کشتزارها بسر می برد و بر روی صخره های ساحلی، درختان و زمین های ناهموار، آشیانه می سازد.
کبوتر جنگلی یا طوقی، پرنده‌ای از راسته کبوترسانان و رده کبوتریان است. این پرنده از دیگر کبوتریان جثه بزرگ ‌تری دارد و طول آن حدود 41 سانتی ‌متر است؛ گردن آن خاکستری شرابی با جلای سبز و ارغوانی است و در دو طرف گردن لکه سفیدی وجود دارد؛ روی بال نیز نوار سفیدی دارد که هنگام پرواز دیده می‌شود؛ این پرندگان اجتماعی هستند و درگروه‌های بزرگ زندگی می ‌کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب