کد خبر : 553
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۶
فلاورجان دیارشهدای خط شکن:

نماینده شهرستان فلاورجان در بازديد از استوديوی برنامه تلویزیونی "تار و پود

نماینده شهرستان فلاورجان در بازديد از استوديوی برنامه تلویزیونی "تار و پود

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان”نیوز فلاورجان ” به  گزارش فالنابه نقل از   ایمنا  نماینده شهرستان فلاورجان سید ناصر موسوی لارگاني که خود از بافندگان فعال فرش دستباف است، در حاشيه بازديد از استوديوی برنامه تلویزیونی “تار و پود”، با اشاره به مهمترين مشکلات صنعت فرش، اظهار داشت: در دولت های قبلي و فعلي،

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان”نیوز فلاورجان ”

به  گزارش فالنابه نقل از   ایمنا  نماینده شهرستان فلاورجان سید ناصر موسوی لارگاني که خود از بافندگان فعال فرش دستباف است، در حاشيه بازديد از استوديوی برنامه تلویزیونی “تار و پود”، با اشاره به مهمترين مشکلات صنعت فرش، اظهار داشت: در دولت های قبلي و فعلي، به وعده هايي که در مورد جوايز صادراتي به صادرکنندگان داده شد، عمل نشده است. 
وی افزود: با وجودی که فرش ایرانی بيشتر جنبه تزئيني و صادراتي دارد، هم اکنون زمينه صادرات آن فراهم نيست و این امر باعث کاهش توليد فرش شده است. از این رو دولت بايد زمينه را برای صادرات فرش فراهم کند تا با افزايش توليد، احساس امنيت بيشتری برای بافندگان فراهم شود.
تشکیل فراکسيون فرش مجلس برای حمايت از فرش دستباف ايراني 
موسوی لارگانی با اشاره به تشکيل فراکسيون فرش در مجلس، گفت: اين فراکسيون تشکيل شده است تا نمايندگان، حامي فرش دستباف باشند. هم اکنون هم اتحاديه فرش ايران پيشنهادهایی را برای بودجه سال ۹۴ ارایه داده تا با پيگيری نمايندگان عضو اين فراکسيون و تصويب آن ها، صنعت فرش رونق بیشتری یافته و زمينه اشتغال بيشتری فراهم شود.
وی با بیان اینکه فرش از صنايع دستي جدا شده است، گفت: با توجه به اينکه صنايع دستي دارای سازماني زير نظر رياست جمهوری است، از پشتوانه محکمتری برخوردار است. اما تاکنون حمايتي که شايسته فرش دستباف بوده، از آن صورت نگرفته است.
خودتحريمي ها باعث نابودی صنعت فرش مي شود
رييس فراکسيون فرش مجلس تصریح کرد: فرش دستباف ايران زماني در دنيا حرف اول را مي زد و البته هنوز هم اگر خود تحريمي ها که گاهي از تحريم های خارجي اثر سوء بيشتری دارد برطرف شود، فرش دستباف مي تواند در مجموعه صادرات غيرنفتي، ارزآوری خوبي را برای کشور به همراه داشته باشد.
وی با اشاره به لزوم قطع وابستگی اقتصاد کشور به نفت، بیان داشت: در صورت حمایت از صنعت فرش، این حوزه از اقتصاد مي تواند رتبه دوم ارزآوری را برای کشور به همراه داشته باشد.
وی ادامه داد: در حال حاضر تسهيلاتي که برای صنعت فرش در نظر گرفته مي شود، يا پرداخت نمي شود، يا قيد و بندهايي برای آن در نظر گرفته مي شود که در نهايت بافنده نمي تواند از آن استفاده بکند. از طرفي تعيين قيد و بند برای صادرکنندگان از طريق متوليان صادرات کشور، يکي ديگر از موارد خود تحريمي ها است. 
وی با انتقاد بر اینکه هر از چندگاهی متولي صنعت فرش در کشور تغيير می کند، گفت: متاسفانه به دلیل نبود یک متولي مشخص، موانعی بر سر راه شکوفایی اين صنعت ایجاد شده است.
موسوی لارگاني تأکید کرد: يکي از راهکارها برای رسيدن به اقتصاد مقاومتي موردنظر مقام معظم رهبری، حمايت از توليد و سرمايه مادی و معنوی ايراني و هنر هنرمندان فرش دستباف است که مي تواند از وابستگي های منفی کشور بکاهد.
وی برنامه تلويزيوني تار و پود را يکي از برنامه های حامي فرش دستباف ايراني دانست و گفت: به نظر من در اين برنامه گام بلندی در ارتباط با معرفي و حمايت از صنعت فرش برداشته شده است که در کشور بي نظير است.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس ابراز اميدواری کرد: اين برنامه از طرف شبکه های سراسری هم مورد حمايت قرار گیرد تا اين صنعت نه فقط به مردم اصفهان، بلکه به کشورهای ديگر هم معرفي شده و آن ها بدانند که فرش ايران با وجود حامياني که در داخل کشور دارد جايگاه از دست رفته خود را احیا خواهد کرد.

برچسب ها :

ناموجود
QR: نماینده شهرستان فلاورجان در بازديد از استوديوی برنامه تلویزیونی "تار و پود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

آخرین اخبار

پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - پنل ارسال اس ام اس - سامانه پیام کوتاه - ارسال پیامک - سامانه پیامک - نیوزفلاورجان