نماينده مردم فلاورجان :سياست مجلس تعامل سازنده با دولتمردان است
نماينده مردم فلاورجان :سياست مجلس تعامل سازنده با دولتمردان است

به گزارش فالنا  نماينده مردم فلاورجان در مجلس با تاکيد به اين که ادغام وزارت بازرگاني و صنايع اشتباه بزرگي بود، گفت: متاسفانه در سالي که گذشت وزارت صنعت در بخش بازرگاني بسيار ضعيف عمل کرد. سيد ناصرموسوي لارگاني نماينده مردم فلاورجان در مجلس  با اشاره به اين که توانايي هاي وزير صنعت، معدن وتجارت […]

به گزارش فالنا  نماينده مردم فلاورجان در مجلس با تاکيد به اين که ادغام وزارت بازرگاني و صنايع اشتباه بزرگي بود، گفت: متاسفانه در سالي که گذشت وزارت صنعت در بخش بازرگاني بسيار ضعيف عمل کرد.

سيد ناصرموسوي لارگاني نماينده مردم فلاورجان در مجلس  با اشاره به اين که توانايي هاي وزير صنعت، معدن وتجارت بر هيچ کس پوشيده نيست بالا بودن سن وزير را عامل مهمي در عملکرد ضعيف اين وزارتخانه در سال جاري دانست.

وي تاکيد کرد: متاسفانه اکثر توليد کنندگان و صاحبان صنعت کشور با مشکلات مختلفي در ادارات وابسته به وزارتخانه صنعت رو به رو هستند و حتي براي کسب يک مجوز ساده بايد ماه ها وحتي سال ها منتظر بمانند.

عضو کميسيون اقتصادي مجلس تصريح کرد: در زمينه حمل ونقل دريايي مي توانيم بسياري از کالاهاي ساخت داخل کشور را به نقاط مختلف دنيا صادرکنيم ولي خبرهايي شنيده مي شود که امسال واردات کالا در اين صنعت بيش از صادرات آن بوده است.لارگاني گفت: به طور مثال براي واردات لوازم خانگي تعرفه ترجيحي در نظر مي گيريم و اين درحالي است که کشور ما داراي برندهاي معتبر لوازم خانگي در منطقه خاورميانه است.

نماينده مردم فلاورجان درمجلس اشاره اي هم به صادرات کالاهاي ايراني داشت وافزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت براي صادرات اقلامي مثل تخم شبدر يا يونجه تعرفه ترجيحي در نظر گرفته است درحالي که کالاهاي ديگري در داخل کشور توليد مي شود که صادرات آن مي تواند سودآوري بيشتري داشته باشد.

اين نماينده مجلس گفت: چرا بايد خودروهايي که قدرت موتور آن ها بيش از2500سي سي است درسر ليست واردات کالاها به کشور باشد آيا اين به صنعت خودروسازي کشور لطمه وارد نمي کند؟

وي درباره استيضاح نعمت زاده تاکيد کرد: بيش از 60 امضاء به منظور استيضاح وزير در مجلس جمع آوري شده است اما به دليل اين که سياست مجلس تعامل سازنده با دولتمردان است هنوز هيأت رئيسه مجلس طرح استيضاح وزير صنعت، معدن وتجارت را مسکوت گذاشته است.

لارگاني با ابراز اميدواري به اين موضوع که در سال آينده توجه بيشتري از سوي دولتمردان به بخش هاي صنعت وبازرگاني شود، اظهارداشت: يکي از دغدغه هاي مهم توليد کنندگان و صاحبان صنايع در کشور اختصاص يارانه توليد است که متاسفانه در هر دو دولت دهم و يازدهم به طور کلي فراموش شد و تا به امروز يک ريال از آن چه در قانون هدفمندي يارانه ها به نام يارانه بخش توليد نام گذاري شده است به وزارت صنعت و حتي صنايع مختلف کشور پرداخت نشده است.