۱۹:۲۸:۳۰ - یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماينده مردم فلاورجان:افزايش حجم مبادلات تجاري، گمرکات کشور را دچار مشکل مي کند
به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان –نیوزفلاورجان- نماينده مردم فلاورجان:افزايش حجم مبادلات تجاري، گمرکات کشور را دچار مشکل مي کند سيد ناصر موسوي لارگاني، عضو کميسيون اقتصادي مجلس، در گفت و گو با خبرنگار موج گفت: پس از رفع تحريم ها بسياري از شرکت هاي خارجي براي حضور در کشور اعلام آمادگي کرده اند و […]

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان --نیوزفلاورجان-

نماينده مردم فلاورجان:افزايش حجم مبادلات تجاري، گمرکات کشور را دچار مشکل مي کند

سيد ناصر موسوي لارگاني، عضو کميسيون اقتصادي مجلس، در گفت و گو با خبرنگار موج گفت: پس از رفع تحريم ها بسياري از شرکت هاي خارجي براي حضور در کشور اعلام آمادگي کرده اند و در آينده نزديک شاهد افزايش حجم مبادلات تجاري کشور خواهيم بود. متاسفانه گمرکات کشور از زيرساخت هاي مناسب برخوردار نيستند و با مشکل مواجه خواهند شد.
نماينده مردم فلاورجان در مجلس با اشاره به الکترونيکي شدن برخي گمرکات کشور اظهار داشت: الکترونيکي شدن نه فقط در حوزه گمرکات، بلکه در همه سازمان ها و نهادي هاي اداري منجر به افزايش راندمان کاري شده و تسريع در امور جاري را به دنبال دارد.علاوه بر اين هزينه ها نيز کاهش پيدا مي کند. چندين سال است که بحث الکترونيکي شدن گمرکات مطرح شده، اما؛ فقط تعداد اندکي از گمرکات به اين سيستم مجهز شده اند.
موسوي تصريح کرد: در گمرکاتي که به شکل الکترونيکي اداره مي شوند ميزان قاچاق و تخلفات کاهش قابل ملاحظه اي داشته است. چنانچه تمام گمرکات کشور مجهز به سيستم الکترونيکي شوند قطعا بسياري از مشکلات گمرکات حل مي شود .شايد اجراي اين طرح در مرحله اول، براي دولت هزينه داشته باشد اما در آينده نزديک نه تنها اين هزينه جبران مي شود؛ بلکه افزايش درآمد ها را در پي دارد.
وي افزود: دولت و دست اندرکاران اقتصادي بايد به گونه اي برنامه ريزي کنند تا جايي که امکان دارد صادرات غير نفتي را افزايش داده و از واردات جلوگيري کنند. واردات باعث مي شود اشتغال جزئي موجود از بين برود. همچنين صنايع با توجه به تحريم هايي که در گذشته وجود داشت و نيز وجود ماشين آلات قديمي توان رقابت با شرکت هاي خارجي را ندارند و با ورود کالاهاي خارجي محکوم به شکست خواهند بود.
اين عضو کميسيون اقتصادي مجلس به شرايط پسا تحريم اشاره کرد و گفت: در شرايط پسا تحريم بايد تلاش کنيم تا از تکنولوژي و سرمايه شرکت هاي خارجي براي تقويت زيرساخت هاي توليدي کشور بهره ببريم نه اين که توليد داخل را با چالش مواجه کنيم.

انتهای پیام/ کپی برداری فقط باذکرمنبع " نیوز فلاورجان "بلامانع است

تماس با ما 09133387447 **09137828144

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب