۷:۱۸:۵۲ - شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آب رها شده در بستر زاینده رود برای تغذیه چاههای فلاورجان است
به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان –نیوزفلاورجان- آب رها شده در بستر زاینده رود برای تغذیه چاههای فلاورجان است معاون بهره برداری سازمان آب منطقه ای استان اصفهان گفت: باز شدن آب زاینده رود با حجم ۱۰۰ متر مکعب در روزهای اخیر برای تغذیه چاههای فلاورجان از سد نکو آباد مبارکه انجام شده است.  به […]

به گزارش پایگاه خبری شهرستان فلاورجان --نیوزفلاورجان-

آب رها شده در بستر زاینده رود برای تغذیه چاههای فلاورجان است

معاون بهره برداری سازمان آب منطقه ای استان اصفهان گفت: باز شدن آب زاینده رود با حجم ۱۰۰ متر مکعب در روزهای اخیر برای تغذیه چاههای فلاورجان از سد نکو آباد مبارکه انجام شده است.

 به گزارش فالنا به نقل از ایرنا، در روزهای اخیر اهالی اطراف منطقه پایین دست رودخانه زاینده رود در ناحیه غربی اصفهان شاهد جاری شدن آب با حجم کم روی بستر خشک زاینده بودند. 

علی بصیر پور روز شنبه در گفت وگو با ایرنا تصریح کرد: رها سازی این میزان آب مشکلی در تخصیص سهمیه آب کشت پاییزه ایجاد نمی کند.
وی ذخیره کنونی سد زاینده رود را حدود ۵۲۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود: اواسط آبان، زمان رهاسازی آب برای کشت پاییزه است.
بصیرپور مردم اصفهان را به صرفه جویی و مصرف بهینه آب دعوت کرد و گفت: امید است با تدابیر اندیشیده شده ، آب شرب مردم اصفهان در تابستان امسال بدون مشکل و قطعی تامین شد.
زاینده رود که زمانی پر آب ترین رودخانه دائمی منطقه مرکزی کشور به شمار می رفت در سال های اخیر به سبب بروز پدیده ادواری خشکسالی ، تغییرات اقلیم ، بازگذاری بیش از اندازه و مدیریت چندگانه از سراب تا پایاب ، به رودی خشک و فصلی بدل شده است.
هم اکنون بر اساس تصمیم کمیته ای پنج نفره از مسئولین استان اصفهان و با توجه به میزان بارش های جوی و نیز حجم ذخیره آب در سد زاینده رود ، بهار و پاییز هر سال حجم خروجی سد زاینده رود برای تامین آب کشت غله در شرق اصفهان افزایش می یابد.

انتهای پیام/ کپی برداری فقط باذکرمنبع " نیوز فلاورجان "بلامانع است

تماس با ما 09133387447 **09137828144

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب