کد خبر : 20269
تاریخ انتشار : شنبه 22 آبان 1395 - 21:05

جلسه استاندار اصفهان با تعدادی از معتمدین و کشاورزان شهرستان فلاورجان

دکتر رسول زرگرپور اظهارداشت: با پیگیری ها و اقدامات صورت گرفته قسمت اعظم مشکلات حوضه ی آبریز زاینده رود در حال مرتفع شدن است که باید همه دست در دست هم دهند تا در آرامش کامل و در مدت باقیمانده ی از دولت یازدهم برنامه ها به نتیجه برسد. دکتر رسول زرگرپور در جلسه ای


دکتر رسول زرگرپور اظهارداشت: با پیگیری ها و اقدامات صورت گرفته قسمت اعظم مشکلات حوضه ی آبریز زاینده رود در حال مرتفع شدن است که باید همه دست در دست هم دهند تا در آرامش کامل و در مدت باقیمانده ی از دولت یازدهم برنامه ها به نتیجه برسد.
دکتر رسول زرگرپور در جلسه ای که با تعدادی از معتمدین و کشاورزان قهدریجان و فلاورجان برگزار گردید، اظهار داشت: هر تصمیماتی که برای حوضه ی آبریز زاینده رود گرفته می شود کل حوضه را در بر می گیرد و تنها یک منطقه را شامل نمی شود.
%d9%81%d9%84%d8%a7%d9%88%d8%b1%d8%ac%d8%a7%d9%86c
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه طی یکماه گذشته ۴ جلسه با نمایندگان کشاورزان استان داشته است، گفت: اعتقاد دارم که دیدارهای چهره به چهره مشکلات را بهتر حل می کند.
وی خواسته های منطقی کشاورزان استان را بحق خواند و اظهارداشت :نباید از این خواسته ها و مطالبات سوء استفاده شود و به دشمن فرصت داد.
رسول زرگرپور یادآور شد: اقداماتی که طی سه سال گذشته در حوضه ی آبریز زاینده رود صورت گرفته است در دو دهه گذشته کم سابقه بوده و باید تلاش نماییم که در آرامش کامل این اقدامات به نتیجه برسد و به بار نشیند.
زرگرپور به تشریح این اقدامات پرداخت و افزود: طی چند سال گذشته حق آبه ی کشاورزان مشخص نبوده است ولی با پیگیری های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید در آینده نزدیک حق آبه ها حتی روستا به روستا مشخص می شود .
وی با بیان اینکه حوضه آبریز زاینده رود در طول سال های گذشته مدیریت یکپارچه نداشت، افزود: در حال حاضر از سوی وزارت نیرو مدیریت یکپارچه برای این حوضه آبریز مشخص گردیده است و درخواست ما این است که ایشان در منطقه حضور داشته باشند.
استانداراصفهان با بیان اینکه ۴ استاندار طی نامه ی به وزیر محترم نیرو خواستار اجرای هرچه سریعتر سد بهشت آباد شده بودند، گفت: معاون اول رئیس جمهور بر تسریع هر چه سریعتر عملیات اجرایی این سد تاکید کردند.
رسول زرگرپور افزود: کنترل برداشت ها در دو استان اصفهان و چهارمحال بختیاری طی توافقنانه با استاندار چهارمحال بختیاری به دو صنف کشاورزی اصفهان و چهارمحال واگذار شد است.
وی اظهارداشت: در حال حاضر سهم ۲ استان از آب حوضه ی آبریز زاینده رود و همچنین سهم آب شرب ، صنعت و کشاورزی و محیط زیست مشخص شده است.
رسول زرگرپور افزود:در اجرای فرایند طرح ۹ ماده ای صندوق خسارت پیش بینی شده است که در آینده نزدیک به تصویب هیأت دولت خواهد رسید و در صورت رها نشدن آب خسارت نکشت پرداخت خواهد شد.
وی یادآور شد: در کلیه مصوبات قانونی حوضه ی آبریز زایندرود به عنوان یک واحد است و برای یک واحد تصمیم گیری می شود.
زرگرپور به تدوین طرح ویژه جامع کشاورزی در حوضه ی آبریز زاینده رود توسط وزارت جهادکشاورزی اشاره کرد و اظهارداشت: در سفر معاون اول رئیس جمهور مقرر شده است که طرح ویژه کشاورزی استان اصفهان با روش های جدید و حداقل مصرف آب توسط وزارت جهاد کشاورزی تهیه شود و کشاورزان باید پیگیری نمایند که این طرح هر چه سریعتر تدوین گردد.
استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: معاون اول رئیس جمهور در سفر به اصفهان بر اجرای کامل طرح ۹ ماده ی احیای حوضه ی آبریز زاینده رود تاکید نموند و برای هماهنگی اجرای مصوبات دستورات جدی را ابلاغ نمودند.
وی افزود: طبق توافق صورت گرفته با نظام صنفی کشاورزان به شرط بارندگی برای پاییز دوم امکان آب رها خواهد شد و در غیر این صورت خسارت نکشت به کشاورزان پرداخت می شود.
زرگرپور در پایان گفت: با تلاش هایی که صورت گرفته، حوضه ی آبریز زاینده رود در دوران خوبی است و باید با همکاری و هماهنگی این اقدامات را به نتیجه برسانیم .
وی افزود: قسمت اعظم مشکلات برطرف شده است که باید همه دست در دست هم دهند که در مدت باقیمانده ی از دولت یازدهم برنامه ها به نتیجه برسد.
منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان،.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

https://eitaa.com/joinchat/2296250375Cf7848d8bdc